ორდღიანი კონფერენცია საქართველოს პირველმა ლედიმ სანდრა რულოვსმა გახსნა და მის მუშაობაში განათლებისა და მეცნიერების, ასევე  შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრები მონაწილეობდნენ.
19/02/2010
”ახალგაზრდობა უდანაკარგოდ!” სლოგანისათვის თბილისის 54-ე საჯარო სკოლის მე-12 კლასელი თინათინ ყიფიანი კონკურსში გამარჯვებულად გამოცხადდა.
18/02/2010
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში სახელმძღვანელოთა გრიფირების ახალ წესზე მუშაობა დასრულდა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის მიერ  2009 – 2010 სასწავლო წელს  განხორციელდა ტრენინგების პროგრამა "ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში".
17/02/2010
პრემიერ-მინისტრის 2009 წლის №335 ბრძანებით დაიწყო სოციალური დიალოგი მთავრობასა და პროფესიულ კავშირებს შორის. დიალოგის რეჟიმი დღემდე გრძელდება.
16/02/2010
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლას ეწვია და ბრაელის საბეჭდი მანქანა, ბრაელის შრიფტით დაბეჭდილი სახელმძღვანელოები  და ტაქტიკური სასწავლო მასალები გადასცა.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, თბილისის მერიის, გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტროს დაფინანსებით პროექტი ”მომავალი შენია” განახლებული ფორმატით ჩატარდება.
15/02/2010
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის  დიმიტრი  შაშკინის ინიციტივით  300-მდე დევნილი პედაგოგი ერთი თვის განმავლობაში დასქმდება. ამ მიზნით, მინისტრი სამაჩაბლოდან და ახალგორიდან დევნილ 300-მდე პედაგოგს პირადად შეხვდა და  სხვადასხვა სკოლებში მათი დასაქმების დეტალები განიხილა.
13/02/2010
12/02/2010
მინისტრის დიმიტრი შაშკინის გადაწყვეტილებით კაჭრეთის პროფესიული სწავლების ცენტრის საერთო საცხოვრებელი ახალი სასწავლო წლის დაწყებამდე სრულად იქნება რეაბილიტირებული, რის შედეგადაც 300-მდე სტუდენტი საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამის გარემოში შეძლებს ცხოვრებას.

A 12th grader of Tbilisi #54 public school Tinatin Kipiani was selected as a winner for the best slogan - “Youth without Loss”.
18/02/2010
The working process on the new regulations of textbook approval ended at the Ministry of Education and Science.
Teacher Professional Development Center carried out a training program “Utilization of Informational-Communicational Technologies in the Educational Process” in 2009-2010 academic years.
17/02/2010
The social dialogue between the government and Free Professional Union of Teachers and Scientists has commenced by the order of the Prime Minister #335, 2009 and is still underway. In the framework of this initiative, the Minister met the chairman of Free Professional Union of Teachers and Scientists, Ms. Manana Gurchumelidze.
16/02/2010
During his visit to school for blind and visually impaired children №202, Minister  Shashkini presented the schoolchildren with Braille printing machine, text-books printed with Braille system and other tactical educational materials.
The renovated project “Future is Yours” will be carried out by financing of the Ministry of Education and Science, Tbilisi City Hall and the Ministry of Environment Protection and Natural Resources of Georgia.
15/02/2010
According to the initiative of Minister Shashiki, around 300 internally displaced teachers will be employed in a period of one month. Minister personally met the teachers from Samachablo and Axalgori and discussed the details of their possible employment in different schools.
13/02/2010
12/02/2010
According to the Minister’s decision, the dormitory of Kachreti vocational education and training center will be fully renovated before the beginning of the next academic year.