ივანე ჯავახიშილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საიუბილეო თარიღთან დაკავშირებით წიგნის „უნივერსიტეტი“ პრეზენტაცია გაიმართა
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 102 წლისთავთან დაკავშირებით წიგნის „უნივერსიტეტი“ მეხუთე შევსებული გამოცემის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელშიც მოთხრობილია კავკასიაში პირველი ეროვნული უნივერსიტეტის საუკუნოვანი ისტორია დაარსებიდან დღემდე. ალბომში გამოყენებულია უნიკალური ფოტო და დოკუმენტური მასალა. მისი ავტორი და შემდგენელია ზურაბ გაიპარაშვილი.
ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩი დაესწრო, საზოგადოებას სიტყვით მიმართა და უნივერსიტეტის იუბილე მიულოცა. მან მადლობა გადაუხადა დარბაზში მყოფ უნივერსიტეტის დამფუძნებლების შთამომავლებსა და სამეცნიერო საზოგადოებას, რომელთაც ეს 100-წლიანი ისტორია შექმნეს.
ნუნუ მიცკევიჩმა აღნიშნა, რომ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს უდიდესი წვლილი შეაქვს ქვეყნის განვითარებაში. დაარსების დღიდან მას დაეკისრა არა მხოლოდ სასწავლო, არამედ სამეცნიერო მისია, რაც საზოგადოების განვითარების ფუნდამენტს წარმოადგენს. მინისტრის მოადგილის თქმით, უნივერსიტეტს დღემდე უჭირავს მაღალი თამასა სამეცნიერო მიმართულებით, რაც საერთაშორისო რეიტინგებით დასტურდება.

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University hosted the presentation of the book - “University”, assosiacted with its 102nd anniversary
The event was attended by the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport - Nunu Mitskevichi. Deputy Minister addressed the public and congratulated the university with its 102nd anniversary. She thanked the university represenatatives and the descendants of its founders who created this 100-year history.
Moreover, Nunu Mitskevichi noted that Tbilisi State University is a major contributor to the country's development. Since its inception, it has been entrusted not only with a teaching but also with a scientific mission, which is at the core of community development. According to the Deputy Minister, the University still holds a high level of scientific direction, which is confirmed by its international ratings.