საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სადეზინფექციო სამუშაოები გრძელდება
საქართველოს ზოგად და უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში და პროფესიულ კოლეჯებში კორონავირუსის პრევენციისა და პროფილაქტიკის მიზნით ინტენსიური სადეზინფექციო სამუშაოები მიმდინარეობს.
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ სადეზინფექციო სამუშაოების ჩატარების რეკომენდაციით მის სისტემაში შემავალ საგანმანათლებლო, კულტურულ და სპორტულ ორგანიზაციებს მიმართა. სადეზინფექციო სამუშაოები ამ ეტაპზე საქართველოს მასშტაბით 1429 საჯარო სკოლაში უკვე ჩატარდა. სამუშაოები 4 მარტს დაიწყო და 16 მარტამდე გაგრძელდება.
ამ გადაწყვეტილების კერძო სკოლებისთვის, პროფესიული და უმაღლეს სასწავლებლებისთვის სავალდებულოდ გავრცელების მიზნით, საქართველოს მთავრობამ გამოსცა განკარგულება, 16 მარტამდე ყველა საჯარო თუ კერძო სასწავლო დაწესებულებაში სასწავლო პროცესის შეწყვეტის თაობაზე. სასწავლო დაწესებულებები პროფილაქტიკის მიზნით, ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ გაწერილი პროტოკოლის შესაბამისად ატარებენ სადეზინფექციო სამუშაოებს.

Disinfection works at educational institutions continue
Intensive disinfection works are being carried out for prevention and spread of coronavirus in Georgian general and higher education institutions and vocational colleges.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport addressed the educational, cultural and sport organizations within its system with various recommendations on the subject. Disinfection works have already been carried out in 1429 public schools throughout Georgia. Work began on March 4 and will continue until March 16.
In order to make this decision mandatory for private schools, vocational and higher education institutions, the Government of Georgia issued an order to cease all public or private education institutions until March 16. The educational institutions carry out disinfection activities in accordance with the protocol prescribed by the Ministry of Health.