კონკურსის ფარგლებში საუკეთესოთა შორის კიდევ სამი თარგმანი დასახელდა:
კონკურსი „თარგმნილი პიესა 2020" ტრადიციულად, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით ჩატარდა. შემოსული 13 უცხოური პიესიდან სამი საუკეთესო კომპეტენტურმა ჟიურიმ გამოავლინა. სამ გამარჯვებულს ფულადი პრემიები და ფონდის პრიზი „თუმანიშვილის ვაშლი“ გადაეცა.
თუმანიშვილის ფონდმა პროექტი „ახალი დრამატურგია“ 2006 წელს დაიწყო. ის ორი კონკურსისგან შედგება - „ახალი ქართული პიესა“ და „თარგმნილი პიესა“. კონკურსები ყოველწლიურია და მონაცვლეობით ტარდება.
ყველა პიესა ხელმისაწვდომია ნებისმიერი მსურველისთვის ინტერნეტ სივრცეში, გამოყენების უფლებისათვის უნდა მიმართონ მთარგმნელებს.

Three more translations were named among the best in the competition:
The "Translated Play 2020" contest was traditionally sponsored by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. Three of the 13 foreign plays received the best competent jury award.
The Tumanishvili Foundation launched the New Dramaturgy project back in 2006. It consists of two competitions - "New Georgian Play" and "Translated Play". The competitions are annual and are held rotationally.
The Tumanishvili Foundation was established on March 27, 1998, on International Theater Day. Its founder and managing director is Manana Antadze.
All plays are available to anyone on the Internet, for copyright and permission issues, please contact directly to the translators.