მიხეილ ჩხენკელი: „ჩვენი ახალგაზრდების ჯანმრთელობაზე ზრუნვიდან გამომდინარე, მივიღეთ გადაწყვეტილება სასწავლო დაწესებულებებში გამოცხადებული არდადეგები 1-ელ აპრილამდე გახანგრძლივდეს"
კორონავირუსთან დაკავშირებით მოქმედი უწყებათაშორისი საბჭოს გადაწყვეტილებით, სასწავლო დაწესებულებებში არდადეგები 1-ელ აპრილამდე გახანგრძლივდა.
პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მორიგი სხდომის შემდეგ , საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა კომენტარი გააკეთა.
მიხეილ ჩხენკელი: „ჩვენი ახალგაზრდების ჯანმრთელობაზე ზრუნვიდან გამომდინარე, მივიღეთ გადაწყვეტილება საქართველოს მასშტაბით სასწავლო დაწესებულებებში გამოცხადებული არდადეგები ამ ეტაპზე 1-ელ აპრილამდე გახანგრძლივდეს.
მინდა ხაზგასმით აღვნიშნო, რომ სამინისტროს შემუშავებული აქვს კონკრეტული საგანმანათლებლო და აკადემიური გეგმა რომელსაც სკოლები და უმაღლესი სასწავლებლები უახლოეს დღეებში გააცნობენ მოსწავლეებსა და სტუდენტებს. ეს გეგმა გარანტიას იძლევა იმისა, რომ სასწავლო და აკადემიურ პროცესს ხელი არ შეეშლება“.
უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭო კოორდინირებული ნაბიჯების გადადგმის მიზნით სხდომებს პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით სისტემატურ რეჟიმში განაგრძობს.

Mikheil Chkhenkeli: "Due to the significance of health of our youth, we have decided to extend holidays at the Educational Institutions until April 1”
According to the decision of the Interagency Council on Coronavirus, led by the Prime Minister, the holidays at the educational institutions were prolonged until April 1.
After yet another meeting organized by the Inter-Agency Coordination Council, Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Chkhenkeli issued a statement.
Mikheil Chkhenkeli: “Due to the significance of health of our youth, we have decided to extend holidays at the Educational Institutions until April 1”.
I would like to emphasize that the Ministry has developed a specific educational and academic plan that schools and high schools will introduce to students in the coming days. This plan guarantees that the academic and educational process will not be hindered. "
The Interagency Coordination Council continues its sessions in a systematic manner led by the Prime Minister in order to take coordinated various steps.