ეკატერინე დგებუაძე კერძო სკოლების ასოციაციის წარმომადგენლებს შეხვდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ეკატერინე დგებუაძემ კერძო სკოლების ასოციაციის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის მთავარ თემას კორონავირუსის პრევენციის მიზნით, ქვეყანაში გამოცხადებულ საგანგებო მდგომარეობასთან დაკავშირებული საკითხებისა და გამოწვევების განხილვა წარმოადგენდა.
ეკა დგებუაძის თქმით, სამინისტრო სწავლა-სწავლების პროცესის შეუფერხებლად განხორციელების მიზნით, მზად არის აქტიურად ითანამშრომლოს კერძო სკოლებთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა შექმნილ ვითარებასთან დაკავშირებით ერთმანეთს პირველადი ინფორმაცია გაუზიარეს და ზოგადი განათლების მიმართულებით კონკრეტული საკითხების განსახილველად მომავალი შეხვედრები დაგეგმეს.

Ekaterine Dgebuadze met with representatives of the Association of Private Schools
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Ekaterine Dgebuadze held a meeting with the representatives of the Association of Private Schools.
The main topic of the gathering was to examine the ongoing issues and challenges related to the emergency in the country and to prevent the spread of COVID-19.
According to Eka Dgebuadze, the Ministry is ready to actively cooperate with private schools to carry out the teaching-learning process as smoothly as possible.
During the discussion, the parties shared initial information on the current situation and planned future meetings to discuss specific issues in the field of general education.