“კულტურის ხელშეწყობის პროგრამის“ ფარგლებში გამოცხადებული საკონკურსო განაცხადების მიღების ვადა გახანგრძლივდა
28.03.2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს გადაწყვეტილებით, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, ქვეყანაში შექმნილი ვითარების გათვალისწინებითა და ბენეფიციართა ინტერესებიდან გამომდინარე, „კულტურის ხელშეწყობის პროგრამის“ფარგლებში გამოცხადებულ კონკურსებზე, განაცხადების მიღების დასრულების ვადად განისაზღვრა 2020 წლის 30 აპრილის 18 საათი.
იმ პირებს, რომლებსაც უკვე შემოტანილი აქვთ საკონკურსო განაცხადები, შესაძლებლობა ეძლევათ, წარმოადგინონ პროექტი დაზუსტებული განაცხადის ფორმით, ახალი ვადების გათვალისწინებით.
30 აპრილის ჩათვლით მსურველებს კულტურის ხელშეწყობის პროგრამით გამოცხადებული კონკურსების ფარგლებში საკონკურსო განაცხადებისა და სხვა საკონკურსო დოკუმენტაციის გაგზავნა შეუძლიათ ელექტრონულად, მისამართზე: culturesupport@mes.gov.ge;
იხილეთ კონკურსების ჩამონათვალი:
1. „ახალი ქართული წიგნი“ – საგამომცემლო სექტორის ხელშეწყობა;
2. პროფესიული თეატრების შემოქმედებითი საქმიანობის ხელშეწყობა;
3. თანამედროვე სახვითი ხელოვნების ხელშეწყობა და პოპულარიზაცია თბილისსა და რეგიონებში;
4. სახვითი ხელოვნების სფეროში წიგნი-ალბომების გამოცემის ხელშეწყობა;
5. „ხელოვნება განათლებისთვის" მცირე გრანტები სახელოვნებო განათლებაში;
6. ეთნიკურ უმცირესობათა თვითმყოფადობის შენარჩუნების მიზნით შემოქმედებითი საქმიანობის ხელშეწყობა;
7. „უსაზღვრო შესაძლებლობები"-კულტურულ ღონისძიებებში შშმ პირთა მონაწილეობა;
8. მაღალმთიანი რეგიონებისთვის კულტურული ცხოვრების ხელმისაწვდომობა;
9. „ხელოვნება გამყოფი ხაზების გარეშე"-დევნილთა კომპაქტურ დასახლებებში და რეგიონებში სახელოვნებო განათლების ხელმისაწვდომობა.

The deadline for submitting applications for competition within the Culture Promotion Program framework has been extended
Owing to the decision of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, in light of recent measures to prevent the spread of coronavirus and in the interest of beneficiaries, the deadline for submitting applications is extended to April 30, 2020 by 18:00.
Individuals who have already submitted their proposals are given the opportunity to submit a project in a revised form, subject to new deadlines.
Until April 30, Candidates can submit their applications and other competition documentation electronically at culturesupport@mes.gov.ge.
See the list of competitions:
1. “The New Georgian Book”- Promoting the Publishing industry;
2. Promoting the creative work of professional theaters;
3. Promotion and promotion of modern fine arts in Tbilisi and regions;
4. Promoting the popularization of modern fine arts in Tbilisi and across regions;
5. “Art for Education” - small grants for Art Education;
6. Promoting creative activities to preserve the identity of ethnic minorities;
7. "Limitless opportunities" - participation of individuals with disabilities in cultural activities;
8. Access to cultural life in highland regions of Georgia;
9. "Art without dividing lines" - access to art education in compact settlements and regions of IDPs.