კულტურა ონლაინ სივრცეში
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინიციატივით, მრავალფეროვანი და საინტერესო კულტურული აქტივობები ონლაინ რეჟიმში ხორციელდება. სამინისტროს სისტემაში შემავალი კულტურული ორგანიზაციები საზოგადოებას ონლაინ სპექტაკლებს, კინოჩვენებებს, კონცერტებსა და სხვა საინტერესო აქტივობებს სთავაზობენ.
დაინტერესებულ საზოგადოებას ვირტუალურ გამოფენებს, საინტერესო აღმოჩენებსა და სხვა მრავალფეროვან აქტივობებს მუზეუმებიც გაუზიარებენ: ეროვნული მუზეუმის სოციალურ ქსელებში წარმოდგენილია მრავალფეროვანი კოლექციები, საარქივო მასალები, სტატიები და ონლაინ ლექციები კულტურული და ბუნების მემკვიდრეობის შესახებ. ასევე, ვირტუალური ტურები კურატორების მონაწილეობით.
საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტოს სოციალური ქსელის მეშვეობით ნებისმიერ მსურველს შეუძლია იხილოს კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლების შესახებ მომზადებული ვიდეო რგოლები, ვირტუალურად დაათვალიეროს მუზეუმები და სამხატვრო გალერეები, ასევე მეფის სასახლე-მემორიალის დარბაზები და სხვა.
ონლაინ რეჟიმში განაგრძობს ფუნქციონირებას მწერალთა სახლის ლიტერატურული სახელოსნოც, რომლის პედაგოგი დათო გაბუნია უფროსკლასელთათვის ლექციებს ლიტერატურასა და ხელოვნებაზე „ზუმის“ ონლაინ პლატფორმის საშუალებით ატარებს.
გარდა ამისა, გრძელდება პროექტი „ბავშვები მწერალთა სახლში“, რომელსაც საბავშვო ავტორი ვასო გულეური უძღვება და კვირაში სამჯერ პატარებს ლექსებსა და სხვადასხვა ავტორის ნაწარმოებებს თუ ზღაპრებს ონლაინ უკითხავს.
ასევე, საზოგადოებას ეროვნული კინოცენტრი ონლაინ კინოჩვენებების ფორმატში ცნობილი ქართველი რეჟისორების ფილმების ჩვენებებს სთავაზობს :  „ნამე” – რეჟისორი ზაზა ხალვაში, „მოირა” – რეჟისორი ლევან თუთბერიძე, „ნეტავ იქ თეატრი არის?!” – რეჟისორი ნანა ჯანელიძე და სხვა.
მრავალფეროვანი და საინტერესო ონლაინ აქტივობები მომავალშიც გაგრძელდება. დეტალური ინფორმაცია პროექტების შესახებ განთავსებულია განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და კულტურის ორგანიზაციების სოციალურ ქსელში.

Additionally, virtual exhibitions, presentations, new discoveries and other engaging events will be shared by museums in an online format. Social Media page’s will feature a variety of collections, archival materials, articles and online lectures on cultural and natural heritage, in conjunction with conducting virtual tours with experienced curators.
Any interested individual can now watch video clips on cultural heritage sites, view and visit virtual museums & art galleries, experience King's Palace Memorial Halls, through the social network of the National Agency for Cultural Heritage Preservation of Georgia.
Furthermore, within the scope of Writer’s House literary workshop, teacher - David Gabunia will deliver online lectures on literature and art, through Zoom online conference platform.
Moreover, the project “Children Writers' House" continues, and is once again led by children's author Vaso Guleuri, who reads poems and works of various authors and fairy tales online three times a week.
In addition, the National Film Center offers films by famous Georgian filmmakers in the format of online film screenings: "Name" - directed by Zaza Khalvashi, "Moira" - directed by Levan Tutberidze, "Is there a theater there?!" - Directed by Nana Janelidze and many more.
A variety of exciting and thrilling online activities will continue in the future. Detailed information on the projects is available on the social network of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and cultural organizations.