თენგიზ გაჩეჩილაძეს სპორტის რაინდის წოდება მიენიჭა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს გადაწყვეტილებით, საქართველოს დამსახურებულ სპორტულ ჟურნალისტს, ქართული სპორტის მემატიანეს - თენგიზ გაჩეჩილაძეს, საიუბილეო თარიღთან დაკავშირებით, სპორტის დარგში სამინისტროს უმაღლესი ჯილდო - სპორტის რაინდის წოდება მიენიჭა.
თენგიზ გაჩეჩილაძე 1958 წლიდან ჟურნალისტიკაში მოღვაწეობს. 30 წლის მანძილზე გახლდათ სპორტული გაზეთის - „ლელოს“ მთავარი რედაქტორი, არის საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის ერთ-ერთი დამფუძნებელი, ნიკო ნიკოლაძისა და მიხეილ კაკაბაძის პრემიების ლაურეატი, ღირსების ორდენისა და სეოკის (საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი) მედლის კავალერი, საერთაშორისო ჯილდოების მფლობელი, არაერთი წიგნისა და გამოცემის ავტორი.
თენგიზ გაჩეჩილაძე ერთადერთი ქართველი ჟურნალისტია, რომელიც აკრედიტირებული იყო ზაფხულისა და ზამთრის 14 ოლიმპიურ თამაშებზე, რაც უნიკალური და სარეკორდო მაჩვენებელია. აღსანიშნავია, რომ თენგიზ გაჩეჩილაძე 1994 წელს ლილეჰამერის ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე, საქართველოს პირველი ოლიმპიური მისიის ხელმძღვანელი გახლდათ. საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ულოცავს ბატონ თენგიზს დაბადების დღეს და სპორტის რაინდის წოდებას, უსურვებს მას ჯანმრთელობას და დიდხანს სიცოცხლეს!

Tengiz Gachechiladze was awarded the title of Knight of Sports
Tengiz Gachechiladze has been working in journalism since 1958. For 30 years he has been the Editor-in-Chief of the sports newspaper Lelo. He is one of the founders of the Georgian National Olympic Committee. Mr. Gachechiladze is also the laureate of Niko Nikoladze and Mikheil Kakabadze Awards, the proud recipient of the Order of Honor of Georgia and Seoki (Georgian National Olympic Committee) Medal Cavalier, multiple winner of various international awards, and an author of numerous books and publications.
Tengiz Gachechiladze is the only Georgian journalist who has been accredited for 14 Summer and Winter Olympics. It should be noted that Tengiz Gachechiladze was the head of Georgia's first Olympic mission at the 1994 Lillehammer Winter Olympics. The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia congratulates Mr. Tengiz on his birthday and wishes him a  health and prosperous life!