საგანმანათლებლო რეფორმა კონფერენციაზე შეფასდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ”საქართველოს საგანმანათლებლო ალიანსის” მიერ ორგანიზებულ კონფერენციას დაესწრო სახელწოდებით - ”საზოგადოების თვალით დანახული განათლების რეფორმა - გამოწვევები და ინიციატივები”
კონფერენციის მიზანი იყო საგანმანათლებლო სივრცეში განხორციელებული სიახლეების ანალიზი და შეფასება,  მიმდინარე რეფორმებისადმი საზოგადოების დამოკიდებულების განსაზღვრა და ახალი ინიციატივების განხილვა. მრავალფეროვანი იყო თემები, რომელსაც კონფერენციის მონაწილეები შეეხნენ: უსაფრთხო სკოლა, ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმა, ეთიკისა და ქცევის კოდექსები და სხვ.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს: განათლების პროფესიული სინდიკატის პრეზიდენტმა ტატო შავშიშვილმა, განათლების ლიდერთა ლიგის თავმჯდომარემ გია მურღულიამ და 500 სკოლის დირექტორმა საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან. კონფერენციაზე ასევე მოწვეულნი იყვნენ დიპლომატიური კორპუსისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები.
შეხვედრის ინიციატორის ”საქართველოს საგანმანათლებლო ალიანსის” წევრები არიან: განათლების პროფესიული სინდიკატი, განათლების ლიდერთა ლიგა, პარტნიორ სკოლათა და მასწავლებელთა კავშირი, საგანმანათლებლო კვლევებიდა და პროფესიული განვითარების ცენტრი, განათლების ინსტიტუტი.

Educational Reform was Evaluated at the Conference
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini attended the conference Educational Reform – Challenges and Initiatives seen from Public Point of View. Conference was organized by Education Alliance of Georgia.
Conference was designed to analyze and evaluate already implemented innovations in the education system, define public view and discuss new initiatives. Participants expressed interest in various topics: Safe School, New National Curriculum, Ethics Code, Code of Conduct and etc.
The President of Education Professional Syndicate, Tato Shavshishvili, Chairman of the League of Education Leaders, Gia Murghulia and 500 School Principals from the different regions of Georgia participated in the conference. Representatives of Diplomatic Corps and NGOs were invited at the conference as well.
Initiators of the meeting are the members of Education Alliance of Georgia: Education Professional Syndicate, League of Education Leaders, Partner Schools’ and Teachers’ Union, Education Research and Professional Development Center, Institute of Education.