„ვებსკოლა“ - ახალი პროექტი აბიტურიენტებისთვის
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო აბიტურიენტებისთვის ახალ პროექტს „ვებსკოლას“ იწყებს, რომელიც მათ მიღებული ცოდნის განმტკიცებისა და ახალი ცოდნის შეძენის შესაძლებლობას მისცემს.
პროექტის ფარგლებში, პრაქტიკოსი მასწავლებლები აბიტურიენტებისთვის ჩაატარებენ ვებინარებს, რომლებიც პლატფორმა https://el.ge/ -ზე აიტვირთება. ვებინარების განრიგი ყოველკვირეულად განახლდება და ეტაპობრივად ყველა საგანს მოიცავს.
ახალი პროექტი აბიტურიენტებისთვის 4 მაისიდან იწყება და 4 ივლისის ჩათვლით გაგრძელდება. ვებინარებზე დარეგისტრირება ნებისმიერ მსურველს 2 მაისიდან შეეძლება.
რეგისტრაციის მარტივი ფორმა ვებგვერდზე https://el.ge/ , ვებინარების ბლოკში უკვე განთავსებულია. მნიშვნელოვანია, რომ თითოეული ვებინარის აუდიო ჩანაწერი შეინახება და ნებისმიერი მსურველისთვის ხელმისაწვდომი იქნება.
გარდა ამისა, მოსწავლეებს საშუალება ექნებათ ღიად დააფიქსირონ საკუთარი მოსაზრებები, შეკითხვები, სურვილები და შენიშვნები, რაც განიხილება და გათვალისწინებული იქნება შემდგომი ვებინარების დაგეგმვისას.
პანდემიის პირობებში დისტანციური სწავლებისა და „ტელესკოლის“ დანერგვის შემდეგ ახალი პროექტი აბიტურიენტებს ეროვნული გამოცდებისთვის მომზადებაში გაუწევს დახმარებას.
კორონავირუსის პრევენციის მიზნით პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით მოქმედი უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, სამინისტროს დისტანციურ სწავლებაზე ხელმისაწვდომობის მაქსიმალურად გაზრდა დაევალა. სწორედ ამ ამოცანის შესრულებას ემსახურება სამინისტროს მიერ დისტანციური სწავლების მიმართულებით განხორციელებული პროექტები.

WebSchool - a new project for the entrants
Georgia is launching a new project for the entrants - WebSchool, a tool to further strengthen their knowledge and to help gain new expertise.
Within the scope of the project, practicing teachers will conduct web debates for the entrants. The recordings will be constantly uploaded on the following platform: https://el.ge/. The webinar schedule will also be updated on a weekly basis and will gradually cover all subjects.
The new project for the entrants will start on May 4 and will last until July 4. Any interested individual can register for the webinar starting from May 2.
The simple registration form is already available on the website https://el.ge/, located under the webinar block. Additionally, the audio recordings of each webinar are saved and available to anyone.
Moreover, students will be able to openly express their opinions, pose questions, convey their wishes and remarks. Student engagement will be discussed and considered when planning further webinars.
Under the terms of the ongoing pandemic, the new project will help entrants prepare for the national exams following the measures taken in distance learning and the introduction of Teleskola project.
In order to prevent the further spread of the coronavirus, a decision was made by the Prime Minister-led Interagency Coordination Council to increase the Ministry’s access to distance learning as much as possible. All projects implemented by the Ministry in the field of distance learning serves to accomplish this precise task.