UNICEF საქართველო მიხეილ ჩხენკელის ხელმძღვანელობით განათლების სფეროში ბავშვებისა და ახალგაზრდების ინტერესებზე ორიენტირებულ რეფორმებს უმაღლეს შეფასებას აძლევს
21.05.2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრს მიხეილ ჩხენკელს გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელმა საქართველოში ღასან ხალილმა ღია წერილი გამოუგზავნა, რომელშიც უმაღლეს შეფასებას აძლევს მინისტრის ხელმძღვანელობით განათლების სფეროში ბავშვებისა და ახალგაზრდების ინტერესებზე ორიენტირებულ რეფორმებს.
წერილში ღაზან ხალილი მიხეილ ჩხენკელს მადლობას უხდის სამინისტროსა და გაეროს ბავშვთა ფონდს შორის არსებული მრავალწლიანი, ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის და ულოცავს იმ წარმატებას, რასაც სამინისტრომ პანდემიის პერიოდში, განათლების მიღების უწყვეტი პროცესის უზრუნველსაყოფად განხორციელებული ღონისძიებებით მიაღწია.
"ბატონო მინისტრო, პირველ რიგში, ნება მიბოძეთ გამოვხატო მადლიერება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და გაეროს ბავშვთა ფონდს შორის არსებული უწყვეტი და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის. ჩვენ უმაღლეს შეფასებას ვაძლევთ თქვენი ხელმძღვანელობით გატარებული რეფორმების დღის წესრიგს განათლების სფეროში, რომელიც ორიენტირებულია ბავშვებისა და ახალგაზრდების ინტერესებზე.
ასევე, ნება მომეცით გამოვიყენო შესაძლებლობა და გულწრფელად მოგილოცოთ წარმატება, რომელსაც მიაღწია სამინისტრომ თქვენი ხელმძღვანელობით, COVID-19 -ით გამოწვეული უპრეცედენტო კრიზისის პერიოდში, შექმნილი გამოწვევების დაძლევის მიმართულებით. შთამბეჭდავია სხვადასხვა საშუალების გამოყენებით, მოსწავლეებისთვის სწავლის უწყვეტ რეჟიმში გაგრძელების უზრუნველყოფისთვის გადადგმული ნაბიჯები და გაწეული სამუშაო.
მსურს, კიდევ ერთხელ გამოვხატო პატივისცემა და დავადასტურო გაეროს ბავშვთა ფონდის უწყვეტი მხარდაჭერის მზაობა“ - აღნიშნულია საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენლის წერილში.

UNICEF Georgia praises reforms enforced under the leadership of Mikheil Chkhenkeli focusing on children and the youth in the field of education
21.05.2020
Additionally, the letter thanked Mikheil Chkhenkeli for his long-term fruitful cooperation with the United Nations Children's Fund and congratulated him on the success of the Ministry's efforts to ensure a continuous education process during the pandemic.
"Mr. Minister, first, allow me to express my gratitude to the Ministry of Education, Science, Culture and Sport for the continuous and fruitful cooperation. We highly appreciate your reforms agenda in the field of education, which heavily focuses on children and the youth in your country.
Also, allow me to take the opportunity and sincerely congratulate you on the success your Ministry has achieved under your leadership in overcoming the challenges, during the unprecedented crisis caused by COVID-19. It is very impressive to witness, how the country uses a variety of tools to ensure the continuous provision of education.
I would like to express my respect and confirm the readiness of the United Nations Children’s Fund to fully continue its support”. Reads the letter from the UNICEF representative, Ghassan Khalil.