თბილისში ახალი სკოლა ამოქმედდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა  მესამე საფეხურის (X-XII კლასები) კერძო სკოლა ”ლოგოსი” გახსნა. სკოლა, რომელიც მაღალი რანგის პროფესიონალებით არის დაკომპლექტებული, ფუნქციონირებას ახალი სასწავლო წლიდან დაიწყებს. სკოლის პრიორიტეტი ყველა მოსწავლისადმი ინდივიდუალური მიდგომა და მოზარდის რეალური ცხოვრებისათვის მომაზადებაა.
სკოლა დაამკვიდრებს მართვის, ინტელექტუალური განვითარებისა და აღზრდის თანამედროვე მმართველობით და პედაგოგიურ პრინციპებს, რომლებიც დაეფუძნება, როგორც ეროვნულ, ისე მსოფლიო  საგანმანათლებლო გამოცდილებას.
ახალი სასწავლებელი მოწოდებულია არა მხოლოდ მაღალი ხარისხის განათლება მისცეს მოსწავლეებს, არამედ მათში ჩამოაყალიბოს და განავითაროს ისეთი უნარები და პიროვნული თვისებები, როგორიცაა: ნებისყოფა, დამოუკიდებლად გადაწყვეტილების მიღების კულტურა, გონებრივი შრომის კულტურა.
სკოლა უდიდეს ყურადღებას მიაქცევს მოზარდებში შემოქმედებითი უნარების განვითარებას. მისცემს მათ მრავალმხრივ ზოგად განათლებას   და საფუძვლიანად მოამზადებს უმაღლესი განათლების მისაღებად.
მუდმივი კონკურენციის პირობებში, დიდი მნიშვნელობა აქვს ასეთი სასაწავლო დაწესებულებების სიმრავლეს, იზრდება როგორც კერძო, ასევე საჯარო  სკოლების მოტივაცია და სწრაფვა გახდნენ წარმატებულები და მიმზიდველები მომავალი თაობის აღზრდის საკითხებში.

New School Will Start Functioning in Tbilisi
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini opened the third level (10-12 grades) school “Logos”. School that is staffed with high quality professionals will start functioning from the next academic year. Individual approach to every child as well as preparing adults for the real life present the priorities of the school.
The school will establish modern managing and pedagogic principles for management, intellectual development and upbringing, based on national and world educational experience.
The new school is designed to give the school children high quality education as well as develop following   skills and personal characteristics: will, making decisions independently and culture of mental labor.
The school will pay great attention to the development of creative skills among adults, give them multilateral general education and prepare them to continue studying at higher educational institutions.
In the environment of permanent competition, establishing such educational institutions is very important. Motivation and strive for success and attractiveness in adult upbringing issues increases among the private and public schools.