პირველად საქართველოში შვეიცარიული მასპინძლობის სკოლა SHL-ის ხარისხის ნიშნის მქონე პროფესიულ პროგრამაზე რეგისტრაცია იწყება
06.06.2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და საირმის ტურიზმისა და გასტრონომიის აკადემია ,,სასტუმროს ოთახების მართვის" პროფესიული გადამზადების მოკლევადიან პროგრამაზე რეგისტრაციას აცხადებს.
პროგრამა შემუშავებულია შვეიცარიული მასპინძლობის სკოლა SHL-ის გამოცდილების გათვალისწინებით და განხორციელდება სფეროს წამყვანი კომპანიების, გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციისა და სხვა საერთაშორისო პარტნიორების მხარდაჭერით.
პროგრამის კურსდამთავრებულები საქართველოსა და შვეიცარიული მასპინძლობის სკოლა SHL-ის მიერ აღიარებულ საერთაშორისო სერტიფიკატს მიიღებენ. აღნიშნული მოკლევადიანი პროგრამა ფინანსდება საქართველოს, განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ.
პროგრამაზე რეგისტრაცია 16 ივნისის ჩათვლით შესაძლებელია ვებ-გვერდზე www.vet.emis.ge. სწავლა რეგისტრაციის დასრულებისთანავე დაიწყება და 18 კვირის განმავლობაში გაგრძელდება.
ქვეყანაში შექმნილი მდგომარეობის გათვალისწინებით პროგრამის თეორიული კომპონენტი განხორციელდება დისტანციურ რეჟიმში, ხოლო პრაქტიკული, საირმის სასტუმროში.
საირმის ტურიზმისა და გასტრონომიის აკადემია გასულ წელს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციის თანამშრომლობით დაარსდა და რეგიონული ჰაბის როლს ასრულებს.
აკადემია წელიწადში 200 ახალგაზრდას, მათ შორის მეზობელი ქვეყნების მოქალაქეებსაც ამზადებს, რომლებიც დასაქმდებიან ტურიზმის სფეროში.

For the first time in Georgia, the Swiss School of Hospitality is starting to register for a vocational program with the SHL quality mark
06.06.2020
The program is designed based on the experience of the Swiss School of Hospitality SHL and will be implemented with the support of leading companies in the field, the United Nations World Tourism Organization, and other international partners.
Graduates of the program will receive an international certificate recognized by the Georgian and Swiss School of Hospitality SHL. The short-term program is funded by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.
Registration for the program is possible until June 16 on the following website: www.vet.emis.ge. The course will start as soon as the registration is completed and will last for 18 weeks.
Given the situation in the country, the theoretical component of the program will be implemented in a remote mode, whereas the practical side will be hosted by Sairme hotel.
Sairme Academy of Tourism and Gastronomy was established last year in cooperation with the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the United Nations World Tourism Organization, and acts as a regional hub.
The academy trains 200 people a year, including citizens from neighboring countries, who are employed in the field of tourism.