არდადეგების პერიოდში „ტელესკოლას“ ბიბისის ინგლისური ენის შემსწავლელი პროგრამა დაემატება
13 ივნისიდან, ყოველ შაბათ-კვირას „ტელესკოლა” მოსწავლეებს ახალ შესაძლებლობებს სთავაზობს. საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და ბრიტანეთის საბჭოს მხარდაჭერით, ხუთი კვირის განმავლობაში, „ტელესკოლაში“ ბიბისის ინგლისური ენის შემსწავლელი პროგრამა „ყურმოკრული ამბები“ (Word on the Street) გავა. პროგრამა, რომელიც წარმატებით გადაიცემოდა და გადაიცემა ჰონკონგში, მონტენეგროში, სერბეთში, თურქეთსა და ა.შ. ქვეყნებში, ქართველს მოსწავლეებს ზაფხულის პერიოდის ეფექტურად გამოიყენებს და ინგლისური ენის ცოდნის გაუმჯობესებაში დაეხმარება.
სერიალის ფორმატის გაკვეთილები სახალისოდ მოთხრობილი  ეპიზოდებისგან შედგება და  თანამედროვე ბრიტანულით, მოსწავლეებს ლექსიკის გამდიდრებასა და გრამატიკის უკეთ ათვისებაში ეხმარება.
ვიდეო გაკვეთილების  უნიკალურობა იმაშიც მდგომარეობს, რომ თითოეულ გაკვეთილს ახლავს დამატებითი ონლაინ სავარჯიშოები, პასუხებით და თითოეული ვიდეოს  სცენარით ( აღნიშნულის ნახვა შესაძლებელია ბრიტანეთის საბჭოს ონლაინ რესურსების გვერდზე შესაბამის განყოფილებაში http://learnenglish.britishcouncil.org/en/word-street )
აღნიშნული სერიებისთვის ექსპერტი რობ ლუისი ამზადებს ვიდეო მიმართვებს, სადაც დამატებით განმარტებებსა და მითითებებს აძლევს პროგრამის მაყურებლებსა და მოსწავლეებს.
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და ბრიტანეთის საბჭოს ერთობლივი თანამშრომლობის მიზანია  ახალ რეალობას ახალი შესაძლებლობებით და წარმატებული თანამშრომლობით უპასუხონ.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და  ბრიტანეთის საბჭოს მრავალწლიანი და მრავალმხრივი წარმატებული თანამშრომლობა აკავშირებს, რაც პანდემიის პირობებში კიდევ უფრო გაღრმავდა. საქართველო ერთ-ერთი პირველი იყო იმ ქვეყნებს შორის, რომელსაც  უამრავი საინტერესო რესურსი მიეწოდა მასწავლებლებისთვის და განათლების სფეროს წარმომადგენლებისთვის -  ყოველკვირეული ვებინარები, უფასო პუბლიკაციები და ონლაინ ტრენინგების ფართო არჩევანი ხელმისაწვდომი გახდა ყველა იმ  პედაგოგისთვის, ვინც ინგლისურ ენას ასწავლის და ვისაც ახალ საჭიროებებზე მორგებული პროფესიულ განვითარება და სასწავლო პროცესის ონლაინ გარემოში უმტკივნეულოდ და წარმატებით გადატანა სურს.

A BBC English language course will be added to TV school during the holidays
From June 13, on every weekend, TV school offers new opportunities to its students. Owing to the enormous support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the British Council, a BBC English language course “Word on the Street” will start airing for the duration of five weeks on TV School. The BBC English course has been successfully broadcasted in Hong Kong, Montenegro, Serbia, Turkey and so forth. Georgian students will have their summer holidays to help improve their English language prowess.
The lesson format consists of fun-telling episodes, that help students enrich their vocabulary and better master the English grammar.
Each video lesson is accompanied by additional online assignments, scenarios and with answers (this can be seen on the relevant section of the online resources page of the British Council http://learnenglish.britishcouncil.org/en/word-street)
Expert Rob Lewis prepares addresses the views and students, with additional comprehensive explanations and instructions.
The aim of the cooperation between the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and the British Council is to respond to the new reality with new learning opportunities.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the British Council have a long-standing and multifaceted successful cooperation. Georgia was one of the first countries to provide numerous interesting resources for teachers such as: weekly webinars, free publications, and a wide selection of online trainings for all individuals who teach English and require professional development.