165-ე საჯარო სკოლაში ღია სპორტული მოედანი გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა  თბილისის 165-ე საჯარო სკოლაში  ღია სპორტული მოედანი გახსნა.  თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი მოედნის მშენებლობა  სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ განახორციელა.
ახალი სტადიონი სპორტის სამი სახეობის - ფეხბურთის, კალათბურთისა და ფრენბურთის კომპლექსური სწავლების საშუალებას იძლევა. მიმდინარე წლის სექტემბრისთვის თბილისის 72 სკოლაში ახალი სპორტული დარბაზი და 28 საჯარო სკოლაში ღია სპორტული მოედანი  მოეწყობა. ეს ის სკოლებია, სადაც ან საერთოდ არ იყო სპორტული ინფრასტრუქტურა, ან იყო ავარიულ მდგომარეობაში. უახლოეს მომავალში დედაქალაქის ყველა საჯარო სკოლას  კეთლმოწყობილი სპორტული  ინფრასტრუქტურა ექნება.
სკოლებში კეთილმოწყობილი დახურული და ღია სპორტული მოედნების მოწყობას განსაკუთრებული მნიშვნელობა  იმ სიახლის ფონზე ენიჭება, რომელიც ახალი სასწავლო წლიდან საქართველოს ყველა საჯარო სკოლაში ფიზიკური აღზრდის გაკვეთილების ფიზიკური განათლებისა და სპორტის გაკვეთილებით ჩანაცვლდებას გულისხმობს.
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროექტის  პილოტირებისა და დანერგვის პროცესი ქვეყნის მასშტაბით შერჩეულ 48  სკოლაში წარიმართა. ეს იყო სკოლები, სადაც მეტ-ნაკლებად უკვე არსებობდა გარკვეული სპორტული ბაზა და შესაძლებელი იყო  პროექტის განხორციელების დაწყება.
2010-2011 სასწავლო წლიდან ახალი პროექტი, ეროვნულ სასწავლო გეგმაში შესული  ცვლილების საფუძველზე, რომელიც  ფიზიკური განათლებისა და სპორტის სხვადასხვა სახეობების ინტეგრაციაში გამოიხატება  და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას გულისხმობს, საქართველოს ყველა საჯრო სკოლაში განხორციელდება.

New Stadium was Opened in Public School №165
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini opened a stadium in Tbilisi Public School №165. Education and Science Infrastructure Development Agency of MES implemented the construction workings of the stadium that is in compliance with modern standards.
New stadium gives opportunity to hold the complex lessons in football, basketball and volleyball. Around 100 similar open stadiums and gyms will be refurbished from the next academic year. In the nearest future, all Tbilisi public schools will be supported with renovated infrastructure for the sports lessons.
Refurbishing open stadiums and gyms is very important for implementation of the planned innovations that envisages replacing physical fitness lessons with sports classes throughout the whole country. The project will be launched from the next academic year.
Project that was initiated by the President was piloted and developed in 48 selected schools throughout Georgia. Several sports base already existed in these schools and they were selected according to this criterion in order to begin the project implementation.
Based on the changes in National Curriculum, that reflects integration of physical education, different types of sports and development healthy way of life, new project will be implemented in all public schools from 2010-2011 academic years.