ჟვანიას სკოლამ სახელმწიფო ენის შესწავლის მსურველთათვის ონლაინ რეგისტრაცია დაიწყო
16 ივნისიდან ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლამ მსმენელთა ონლაინ რეგისტრაცია დაიწყო. სპეციალურად ამისთვის სკოლის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე შეიქმნა პლატფორმა, სადაც ნებისმიერი მსურველი შეძლებს ონლაინ რეგისტრაციის გავლას. აღნიშნული პროცედურის შესასრულებლად მსურველებს აქამდე სასწავლო ცენტრებში მისვლა და სპეციალური სარეგისტრაციო ბლანკის შევსება უწევდათ.
ონლაინ რეგისტრაციისთვის არ არის განსაზღვრული კონკრეტული ვადა. სასწავლო პროცესი დაიწყება ჯგუფების დაკომპლექტებისთანავე.
სახელმწიფო ენის არმცოდნე ბენეფიციარებს რეგისტრაციის პროცესში სკოლის თანამშრომლები დახმარებას ონლაინ გაუწევენ.
ონლაინ რეგისტრაცია შესაძლებელია ბმულზე:
http://www.zspa.ge/geo/registration
აღნიშნული სიახლე განხორციელდა ჟვანიას სკოლის „სახელმწიფო ენის სწავლებისა და ინტეგრაციის პროგრამის“ ფარგლებში.
ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლა აღნიშნულ პროგრამას ახორციელებს ეროვნული უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებულ საქართველოს 3 რეგიონში (ქვემო ქართლი, სამცხე-ჯავახეთი, კახეთი) განთავსებულ 11 რეგიონულ სასწავლო ცენტრსა და მიმდებარე სოფლებსა და ქალაქებში არსებულ მობილურ ჯგუფებში. პროგრამა ხორციელდება თბილისშიც.
2014 წლიდან დღემდე სახელმწიფო ენის სწავლების პროგრამით ისარგებლა 17 ათასამდე ბენეფიციარმა. კურსი განხორციელდა საქართველოს 4 ქალაქში, 140 სოფელსა და 7 სამხედრო ბაზაზე.

Zhvania School announces online registration for individuals who wish to study the state language
Zurab Zhvania State Administration School announced an online registration of students on June 16. A platform has been created specifically on the school's official website, where any interested individual will be able to enroll. Before introducing the online registration option, the applicants had to come to specific training centers and fill out a special registration form in person.
There is no specific deadline for online registration. The learning process will begin as soon as the groups are formed.
Beneficiaries of the state language course will be assisted by school personnel.
Please follow the link to register online: http://www.zspa.ge/geo/registration
The initiative was implemented within the framework of Zhvania School's - State Language Teaching and Integration Program.
Zurab Zhvania School of Public Administration implements this program in 11 regional training centers located in 3 regions of Georgia that are densely populated by national minorities (Kvemo Kartli, Samtskhe-Javakheti, and Kakheti). The program is also implemented in Tbilisi.
From 2014 to date, about 17 thousand beneficiaries have benefited from the state language teaching program. So far, the course has been implemented in 4 cities, 140 villages and 7 military bases of Georgia.