ახალი სახელმძღვანელო პროფესიული სტუდენტებისთვის
სახელმძღვანელოს პრეზენტაცია ონლაინ რეჟიმში პანელური დისკუსიის ფორმატში გაიმართა და მასში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენელები და აკადემიური სფეროს წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ. შეხვედრის მონაწილეებმა სამშენებლო სფეროში საგანმანათლებლო ლიტერატურის მნიშვნელობასა და კვალიფიციური კადრების საჭიროებაზე იმსჯელეს.
სახელმძღვანელო “საავტომობილო გზების მშენებლობა” ააიპ „ინფრასტრუქტურის მშენებელთა ასოციაციის“ ორგანიზებით, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ფინანსური მხარდაჭერით, პროექტის, „კერძო სექტორის განვითარება და პროფესიული განათლება სამხრეთ კავკასიაში“ ფარგლებში გამოიცა.
სახელმძღვანელოში მოცემული რჩევები ადვილად გასაგებია და გამოადგებათ როგორც პროფესიულ სტუდენტებს/მსმენელებს, ასევე, პროფესიული განათლების მასწავლებლებს, მოკლევადიანი პროგრამების მსმენელებს და პრაქტიკოს მეგზევე სპეციალისტებს. მომზადებული სახელმძღვანელო დიდ დახმარებას გაუწევს საავტომობილო გზების მშენებლობის დარგში დასაქმებულ ყველა: მშენებელ-ტექნიკოს, სამუშაოთა მწარმოებელს და სხვა კვალიფიცირებულ მუშას

New textbook available for vocational students
The presentation of the textbook was held online via a panel discussion and was attended by the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Tamar Kitiashvili, as well as various representatives from the Department of Roads and members of Academia. The attendees discussed the importance of quality educational literature and the need for qualified personnel.
The textbook, organized by the NNLE Infrastructure Builders Association with the financial support of the German Society for International Cooperation (GIZ), was published as part of the project "Development of the Private Sector and Vocational Education in the South Caucasus."
The guidance manifested in the textbook is fully comprehensive for both vocational students and teachers alike. The well-designed textbook will also be of great assistance to all employees working in the field of road construction.