“ჩვენ ვსწავლობთ ერთად” კონკურსის მონაწილე სტუდენტები დაჯილდოვდნენ
პროექტის ”ინკლუზიური განათლების განვითარება საქართველოს 9 რეგიონის საჯარო სკოლებში” ფარგლებში  ჩატარებული კონკურსის ”ჩვენ ვსწავლობთ ერთად”  მოხალისე სტუდენტები საქართველოს სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის დიდ საგამოფენო დარბაზში  დაჯილდოვდნენ.
პროექტი”ინკლუზიური განათლების განვითარება საქართველოს 9 რეგიონის საჯარო სკოლებში” არის  სამწლიანი (2009-2011),  მიმდინარეობს მთელი საქართველოს მასშტაბით. პროექტის ფარგლებში ჩატარებული აქცია-კონკურსი  ”ჩვენ ვსწავლობთ ერთად”  ორ ეტაპად გაიყო. პირველი ეტაპი ნახატების კონკურსი ჩატარდა საქართველოს ყველა რეგიონში  10  სამიზნე  სკოლაში, სადაც ინკლუზიური განათლება ინერგება. ხოლო, უკვე მეორე ეტაპზე, 14 ივნისს  შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების დაცვის   დღეს, სამხატვრო აკადემიის მოხალისე სტუდენტებმა, სკოლის მოსწავლეებმა  და ინკლუზიური განათლების მხარდამჭერმა რეგიონალურმა გუნდმა  ახალციხეში  და ხაშურში.. მოხატეს სკოლის კედლები, ხოლო ქობულეთში ხატვის აქციაში მონაწილეობდნენ ბათუმის ხელოვნების სასწავლო უნივერსიტეტის მოხალისე სტუდენტები.
სამხატვრო აკადემიაში გამართულ ღონისძიებას ესწრებოდნენ ზოგადი და პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ლალი ებანოიძე, პროექტის კოორდინატორი  მაია ბაგრატიონ-გრუზინკსი და საქართველოს სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის რექტორი  გია ბუღაძე. მოხალისე სტუდენტებს  გადაეცათ სერთიფიკატები და საჩუქრები.
კონკურსის ფარგლებში 3-3 გამრჯვებულს თითო სამიზნე  სკოლაში გადაეცათ სიმბოლური საჩუქრები. ხოლო თითოეულ სკოლას ბანერი გამარჯვებული ნახატის კომპოზიციით.
მსგავსი ტიპის კონკურსები  მნიშვნელოვანია კეთილგანწყობილი გარემოს შექმნისთვის და ინკლუზიური განათლების პოპულარიზაციისთვის.

Volunteer Participants of Art Competition “We Study Together” Were Awarded
Award ceremony of the volunteer students who participated in the competition We Study Together was held at the exhibition hall of Tbilisi State Academy of Arts in the framework of the project Development of Inclusive Education in 9 Regional Public Schools.
Development of Inclusive Education in 9 Regional Public Schools is three-year project (2009-2011). It is carried out throughout the whole Georgia. Action-competition We Study Together that was implemented in the scope of the project, was divided in two rounds. The first round – art competition was held in 10 target schools of all regions of Georgia, where inclusive education is being developed. Volunteer students of the Academy of Arts, school children and regional teams of Akhaltsikhe and Khashuri who support inclusive education painted the walls of the school during the second round that took place on June 14 – International Day of Disabled People. On the same day, volunteer students of Batumi University of Arts participated in painting action in Kobuleti as well.
Head of General and Vocational Education Development Department, Lali Ebanoidze, Coordinator of the project, Maia Bagration-Gruzinski and Rector of Tbilisi State Academy of Arts, Gia Bughadze attended the event, held at the Academy of Arts. Volunteer students were awarded with certificates and gifts.
Three winners of each target schools were presented with symbolic gifts in the scope of the competition. Each school received banners with the winners’ compositions.
These types of competitions are important for creating benevolent environment and popularization of inclusive education.