საქართველოს პრეზიდენტმა ახალი ფრანგული კავკასიის სკოლა გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა ახალი ფრანგული კავკასიის სკოლა გახსნა. სკოლის გახსნის ცერემონიას ასევე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და საქართველოში საფრანგეთის სრულუფლებიანი ელჩი ერიკ ფურნიე დაესწრნენ.
ფრანგული სკოლა დაფუძნებულია ფრანგულ საგანმანათლებლო სისტემაზე, ხოლო ქართული ენა ყველა კლასში შეისწავლება. სკოლა სარგებლობს  საფრანგეთის საგარეო და  ევროპულ საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერითა და დახმარებით. კავკასიის ფრანგულ სკოლაში ასევე იფუნქციონირებს საბავშვო ბაღიც. ასევე, აღსანიშნავია, რომ თითო დონეზე სკოლაში ერთი კლასი იქნება. ადგილობრივად დაქირავებული ფრანგი პედაგოგები  და მოსწავლეთა მცირე კონტინგენტი  (16-18 მოსწავლე კლასში, 240-270 მოსწავლე მთლიანობაში) სწავლების მაღალი ხარისხის გარანტი იქნება.
2010-2011 სასწავლო წელს დაგეგმილია საბავშვო ბაღის, დაწყებითი სკოლის ყველა კლასისა და საშუალო სკოლის მე-6, მე-7 და მე-8 კლასების გახსნა.
ევროპული სტანდარტების შესაბამისად აგებული შენობა მოიცავს სწავლებისთვის საჭირო დიდ სივრცეს, შენობაში არის შიდა და გარე სპორტული მოედნები, 25 მეტრიანი აუზი, მუსიკისა და  სახვითი ხელოვნების კაბინეტები, დიდი ბიბლიოთეკა, ვიდეო და სააქტო დარბაზი, კაფეტერია.
კავკასიის ფრანგული სკოლის მიერ გაცემულ ატესტს აღიარებს საფრანგეთისა და ევროპის ყველა სახელმწიფო, რაც მის კურსდამთავრებულს საშუალებას მისცემს დაუბრკოლებლად გააგრძელოს სწავლა მსოფლიოს წამყვან უმაღლეს სასწავლებლებში.

The President of Georgia opened new Caucasian French School. Minister of Education and Science of Georgia and Ambassador of Republic of France to Georgia Erik Fournier attended school opening ceremony.
French School is based on the French educational system. Georgian language will be taught in all forms. The school is encouraged by the Ministry of Foreign and European Affairs of France. Kindergarten will operate in Caucasian French School as well. It is notable that only one grade will be formed at each level. Locally employed French teachers and small number of school children (16-18 school children in one form, totally, 240-270 school children) will give guarantee of high quality.
Opening of kindergarten and all forms of primary school as well as 6th, 7th and 8th grades of the secondary school is planned in 2010—2011 academic years.
Necessary teaching space is provided in the building that In compliance with European standards. Gyms and open stadiums, swimming pool of 25m, rooms for music and art classrooms, large library, video and assembly halls and cafeteria function in the building.
Diploma of Caucasian French School is recognized by France and all European states. This gives the graduates opportunity to continue studying in leading higher educational institutions of the world.