ქართული სპორტი კორონავირუსის პანდემიის დროს და შემდგომ პერიოდში
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ხელშეწყობითა და არასამთავრობო სპორტული ორგანიზაციების  - La Liga Business School  და Sport Solution ინიციატივით, 25 ივნისს გაიმართა ვებინარი თემაზე - ქართული სპორტი კორონავირუსის პანდემიისა და მის შემდგომ პერიოდში (Webinar Congress: Georgian Sport through and after Covid19).
ვებინარში მონაწილეობა მიიღეს სამინისტროს, პარლამენტის, ოლიმპიური კომიტეტისა და სპორტის უნივერსიტეტის, ასევე აღნიშნული სპორტული ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა. ვებინარში მოხსენებით წარდგა და არსებულ გამოწვევებზე ისაუბრა განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძემ. ასევე, ხოსე მოია გომესმა, რომელიც ლა ლიგის ბიზნეს სკოლის დირექტორია, ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის პირველმა ვიცე-პრეზიდენტმა ელგუჯა ბერიშვილმა და ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის  სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა ჯემალ ძაგანიამ. ონლაინ დისკუსიის დროს, განიხილეს მდგომარეობა, რომელიც კორონავირუსის პანდემიის მიზეზით ქართულ სპორტში და ასევე საერთაშორისო სპორტში შეიქმნა. ვებინარის სპიკერებმა ყურადღება გაამახვილეს ნაბიჯებზე, რომელიც პანდემიის პერიოდში  სახელმწიფომ გადადგა სპორტის მიმართულებით, ასევე იმსჯელეს საერთო ხასიათის პრობლემატიკაზე, ძირითადი საკითხების მოგვარებისა  და სპორტში პანდემიის შემდგომი პერიოდის სამოქმედო გზებზე.
ესპანეთის საფეხბურთო ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგის - „ლა ლიგა ბიზნეს სკოლა“ საგანმანათლებლო დეპარტამენტია, რომელიც სპორტის მენეჯმენტისა და მარკეტინგის მიმართულებით მუშაობს და სხვადასხვა სამაგისტრო პროგრამებსა და კურსებს ახორციელებს სპორტის სფეროში. „ლა ლიგა ბიზნეს სკოლა“ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროთან და ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტთან აქტიურად თანამშრომლობს. ორგანიზაციის ინიციატივით, 2020 წლის იანვრიდან, საქართველოში პირველად, „ლა ლიგა ბიზნეს სკოლის“ სპორტის მარკეტინგის 3 კვირიანი კურსი ჩატარდა.

Georgian sport during and after the Coronavirus pandemic
Representatives of the Ministry, the Parliament, the Olympic Committee and the Sports University, as well as the mentioned sports organizations took part in the webinar. Shalva Gogoladze, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport spoke about the current challenges, in conjunction with Jose Moia Gomez, the director of La Liga Business School, Elguja Berishvili, First Vice President of the National Olympic Committee, and Jemal Dzagania, Rector of the State Training University of Physical Education and Sports. During the online discussion, the participants reviewed the current situation caused by the crisis. Additionally, the speakers focused on the steps taken by the state to help alleviate the problem, as well as mentioning specific solutions to the main issues.
La Liga Business School of the Spanish Football Championship is an educational department that works in the field of sports management and marketing and implements various master's programs and courses in the field of sports. La Liga Business School actively cooperates with the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and the State Training University of Physical Education and Sports. Owing to the initiative of the school, for the first time in Georgia since January 2020, a 3-week sports marketing course was held.