მიმდინარე წლის 6 ივლისიდან პროფესიულ კოლეჯებში სასწავლო პროცესი განახლდება
საქართველოს მასშტაბით მოქმედმა პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებათა უმეტესობამ ჯანდაცვის სამინისტროს შრომის ინსპექციის მიერ შემოწმება გაიარა და მიმდინარე წლის 6 ივლისიდან სასწავლო პროცესის აღდგენის ნებართვა მიიღო.
მსოფლიოში კორონავირუსის პანდემიის გამო, მთავრობის დადგენილების საფუძველზე, 2020 წლის მარტიდან კოლეჯებში სწავლა შეწყდა. ივნისის თვიდან კი პროფესიული პროგრამების მხოლოდ ერთი ნაწილი განახლდა დისტანციურ რეჟიმში.
ამ ეტაპზე ინსპექტირება გრძელდება და 6 ივლისიდან, ყველა სახელმწიფო და კერძო კოლეჯი განაახლებს სასწავლო პროცესს.

From July 6, 2020 the educational process at vocational colleges will be resumed
Most of the vocational education institutions operating throughout Georgia have been inspected by the Inspecting Agency of the Ministry of Health and have received permission to resume the training process from July 6 this year.
Due to the ongoing Coronavirus pandemic in the world, colleges have been closed since March 2020, according to a special government decree. Since June, only one part of the vocational programs was resumed in a remote mode.
At this stage, the inspection will continue, nonetheless all public and private colleges will resume the training process from July 6, 2020.