თამარ ქიტიაშვილმა საქართველოში ისრაელის ელჩს უმასპინძლა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, ისრაელის სახელმწიფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან საქართველოში, რან გიდორთან, გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
მინისტრის მოადგილემ ელჩს პროფესიული განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმის პრიორიტეტები გააცნო და განსაკუთრებული ყურადღება, საერთაშორისო თანამშრომლობასა და პროფესიული კვალიფიკაციების ინტერნაციონალიზაციაზე გაამახვილა.
შეხვედრაზე ასევე განხილული იქნა ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის შესაძლებლობები პროფესიული მომზადებისა და სამეწარმეო განათლების მიმართულებით.

Tamar Kitiashvili hosted the Ambassador of Israel to Georgia
The Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Tamar Kitiashvili, held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Israel to Georgia, Ran Gidor.
The Deputy Minister briefed the Ambassador on the current reform priorities in the field of vocational education and paid special attention to international cooperation and the internationalization of vocational qualifications in Georgia.
The meeting also discussed the possibilities of cooperation between the two countries in the field of vocational training and entrepreneurial education.