4 ივლისი ამერიკის შეერთებული შტატების დამოუკიდებლობის დღეა!
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისადა სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი: „4 ივლისი ამერიკის შეერთებული შტატებისდამოუკიდებლობის დღეა!
მსურს, მთელი გულით მივულოცო ეს დღე ამერიკელ ხალხს, ამერიკის მთავრობას, ელჩს საქართველოში, აგრეთვე ჩემს ამერიკელ მეგობრებს!
ძალიან დიდია ამერიკის, როგორც მთავარი სტრატეგიული პარტნიორისროლი საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემის განვითარებაში. ჩემთვის, როგორც საქართველოსა და აშშ-ს ორმაგი მოქალაქისთვის, ეს განსაკუთრებულად საამაყოა.
მსურს კიდევ ერთხელ გადავუხადო მადლობა ამერიკელ ხალხსა და ამერიკის შეერთებული შტატების მთავრობას ყველა გახორციელებული დამიმდინარე პროექტისათვის!

The Fourth of July is the Independence Day of the United States!
Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia Mikheil Chkhenkeli: "The Fourth of July is the Independence Day of the United States!
I would like to wholeheartedly congratulate the American people, the United States government, the Ambassador, as well as all my American friends with this truly special day!
The role of America, as the main strategic partner of Georgia in developing Georgia’s education system is immense. I am extremely proud of this, as a dual citizen of Georgia and the United States.
Once again, I would like to extend my thanks to the American people and the United States government for all the implemented and ongoing projects in Georgia!