მიხეილ ჩხენკელმა განათლების საერთაშორისო ცენტრის კურსდამთავრებულთა ასოციაციის მრჩეველთა საბჭოს შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
მთავრობის ადმინისტრაციაში განათლების საერთაშორისო ცენტრის კურსდამთავრებულთა ასოციაციის მრჩეველთა საბჭოს სამუშაო შეხვედრა შედგა, რომლის მთავარი მიზანი იყო გასულ წლებში ასოციაციის მიერ განხორციელებული საქმიანობის ერთგვარი შეჯამება/ანალიზი და სამომავლო გეგმების განსაზღვრა.
შეხვედრას ცენტრის კურსდამთავრებულებთან ერთად ესწრებოდნენ: საბჭოს თავმჯდომარე, ვიცე-პრემიერი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი მაია ცქიტიშვილი; საბჭოს წევრები: განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი, თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი, განათლების საერთაშორისო ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი ნინო ჭელიძე, „გლობალ ბენეფიტს ჯორჯია"-ს დირექტორი ნინა კობახიძე და საკონსულტაციო კომპანია „ჯეპრას" პარტნიორი სოსო გალუმაშვილი.
სამუშაო შეხვედრაზე მრჩეველთა საბჭოს წევრებმა განიხილეს ასოციაციის ქსელის გაფართოებისა და ინსტიტუციური განვითარების საკითხები და კურსდამთავრებულთათვის კონკრეტული საპროექტო შესაძლებლობები, განსაზღვრეს მცირე საგრანტო პროგრამის ძირითადი მიმართულებები, ისაუბრეს, ფართო საზოგადოებისთვის, ასოციაციის საქმიანობის შესახებ ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის გაზრდასა და აქტიური საკომუნიკაციო სტრატეგიის შემუშავებაზე.
„განათლების საერთაშორისო ცენტრის კურსდამთავრებულთა ასოციაცია“ 2018 წელს ჩამოყალიბდა. იმავე წელს შეიქმნა ასოციაციის „მრჩეველთა საბჭო'', რომლის წევრები არიან სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები.
ასოციაციის მიზნებია: კურსდამთავრებულთა ქსელის შექმნა და გაძლიერება; ასოციაციის წევრთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა; განვითარებაზე ორიენტირებული კვლევებისა და კონსულტაციების განხორციელება; საზღვარგარეთ მიღებული ცოდნისა და გამოცდილების გამოყენებით საზოგადოებრივი სიკეთის შექმნა.

Mikheil Chkhenkeli participated in a meeting of the Alumni Association Advisory Board of the International Center for Education
A working meeting of the Alumni Association Advisory Board of the International Center for Education was held at the Government Administration. The main purpose of the meeting was to summarize the activities carried out by the Association in recent years and determine future plans.
Besides the alumni, the meeting was also attended by: Chairman of the Council, Deputy Prime Minister, Minister of Regional Development and Infrastructure, Maia Tskitishvili; Council members: Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli, Minister of Defense Irakli Gharibashvili, Minister of Environment and Agriculture, Levan Davitashvili, Executive Director of the International Center for Education, Nino Chelidze, Director of Global Benefit Georgia, Nina Kobakhidze Gepra Consulting Partner, Soso Galumashvili.
During the meeting, the members of the Advisory Board discussed the issues of expanding the institutional network, outlining the main directions of the small grant program, increasing the access to information about the Association's activities and developing an active communication strategy.
The International Alumni Association Alumni Association was established in 2018. In the same year, the Association's Advisory Council was established, with members from the governmental and non-governmental sectors.
The goals of the association are to create and strengthen a network of graduates, promote professional development of the members, provide development-oriented research and consultation, and create public good by using knowledge and experience gained abroad.