6 ივლისიდან პროფესიული კოლეჯები სასწავლო პროცესს განაახლებენ
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სასწავლო პროცესის აღდგენას პროფესიული კოლეჯებიდან იწყებს.
ამ დროისთვის, 70-მა სახელმწიფო თუ კერძო პროფესიულმა საგანმანათლებლო დაწესებულებამ უკვე გაიარა ჯანდაცვის სამინისტროს შრომის ინსპექციის შემოწმება და მიიღო სასწავლო პროცესის აღდგენის ნებართვა, რაც გულისხმობს ჯანდაცვის სამინისტროს ყველა რეკომენდაციის გათვალისწინებას.
საკითხის მნიშვნელობიდან გამომდინარე, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი, დასავლეთ საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, ფოთის კოლეჯს „ფაზისი“ და ოზურგეთის კოლეჯს „ჰორიზონტი“ ესტუმრა და დეტალურად გაეცნო სასწავლო პროცესის აღდგენისთვის მიმდინარე მოსამზადებელ სამუშაოებს.
მინისტრის მოადგილის განცხადებით, ორივე პროფესიული კოლეჯი სრულ მზადყოფნაშია, უსაფრთხოების ყველა ნორმის დაცვით, ჩვეულ რეჟიმში განაახლოს სასწავლო პროცესი და სტუდენტებს შეუქმნას უსაფრთხო სასწავლო გარემო.

From July 6, vocational colleges will resume educational process
The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia is starting to restore the educational process at vocational education institutions.
At this time, 70 public or private vocational education institutions have already passed the Labor Inspection of the Ministry of Health and received permission to resume the educational process.
Due to the importance of the issue, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport, Tamar Kitiashvili visited Poti College "Phasis" and Ozurgeti College "Horizon", within the framework of her business visit to Western Georgia and got acquainted with the ongoing preparations for the restoration of the educational process.
According to the Deputy Minister, both vocational colleges are on full alert, in compliance with all safety standards, and eager resume the study process as usual.