თამარ ქიტიაშვილმა ოზურგეთის სრულად რეაბილიტირებული პირველი საჯარო სკოლა მოინახულა
ოზურგეთის პირველ საჯარო სკოლაში სრული რეაბილიტაცია განხორციელდა. სექტემბერში სკოლა რეგიონის სხვა 19 საჯარო სკოლასთან ერთად, სრულიად განახლებულ გარემოში მიიღებს მოსწავლეებსა და მათ პედაგოგებს. პირველი სკოლის ტერიზორიაზე ასევე მიმდინარეობს თანამედროვე ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების ცენტრის მშენებლობა. ჩატარებულ სარეაბილიტაციო და სამშენებლო სამუშაობს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი, გურიის რწმუნებულთან, ზურაბ ნასარაიასთან ერთად გაეცნო.
სრულად რეაბილიტირდა 1000 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის ორი შენობა, შესაბამისად, დაწყებითი და საშუალო საფეხურის მოსწავლეები ცალ-ცალკე შენობაში განთავსდებიან. შშმ პირთათვის ადაპტირებულ შენობაში, სასწავლო სივრცეები, თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკა, სასადილო, სააქტო და სპორტული დარბაზები მოეწყო.
თანამედროვე სტანდარტების სკოლაში, ოქტომბრიდან ახალი სკოლის მოდელი დაინერგება. სკოლის ტერიტორიაზე ინოვაციების ცენტრის ამოქმედება კი, გურიის ახალგაზრდობას სწავლის, თავისუფალი დროის გონივრულად გამოყენების და თანამედროვე ტექნოლოგიების დაუფლების საშუალებას მისცემს.
ოზურგეთის პირველი სკოლა ასევე აქტიურად თანამშრომლობს ადგილობრივ პროფესიულ კოლეჯთან „ჰორიზონტი“. ახალი სასწავლო წლისთვის სკოლის მოსწავლეები განახლებულ ლაბორატორიებში შეძლებენ ისეთ პროფესიებში საკუთარი ძალების მოსინჯვას, როგორიცაა: კულინარია, სტილისტი, საინფორმაციო ტექნოლოგიები და სხვა.

Tamar Kitiashvili visited the first fully renovated public school in Ozurgeti
Complete renovation was carried out in the first public school of Ozurgeti. In September, the school, along with 19 other public schools in the region, will receive students and their teachers in a completely renovated environment. A modern technology and innovation center are also being built on the school premises. Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia got acquainted with the renovation process together with Zurab Nasaraia, Guria State Representative.
Two public school buildings for 1000 students have been completely renovated. The building is completely adapted for people with disabilities. Students now have access to study halls, modern laboratories, school library, school canteen, assembly hall and a gym.
The launch of an innovation center on the school grounds will enable the youth of Guria to study, use their free time wisely and master modern technologies.
Ozurgeti Public school also actively cooperates with the local vocational college - "Horizon". With the start of the new academic year, students will be able to try new vocations such as: culinary, IT, Engineering and so forth.