ღია კარის დღე ქობულეთის პროფესიულ კოლეჯში
ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი და აჭარის ა/რ განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მაია ხაჯიშვილი დაესწრნენ.
კოლეჯში „ახალი ტალღა“ პროფესიულ პროგრამებზე რეგისტრაციის პროცესი აქტიურად მიმდინარეობს.
წელს სასწავლებელი სტუდენტობის მსურველებს 30-მდე პროგრამას სთავაზობს: მშენებლობის, ტურიზმის, სოფლის მეურნეობის, ინფორმაციული ტექნოლოგიებისა და სხვა მიმართულებებით ( ქობულეთისა და ხულოს სასწავლო ბაზებზე ).
აღსანიშნავია, რომ კოლეჯი წელს პირველად მიიღებს საბაზო განათლების ( 9 კლასი ) მქონე სტუდენტებს, საშუალო პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე და პროფესიის შესწავლასთან ერთად, სრულ ზოგად განათლებას შესთავაზებს.
ამასთან, მიუხედავად პანდემიის გამო შექმნილი მდგომარეობისა, კოლეჯის პარტნიორი კერძო სექტორი აქტიურად აგრძელებს დუალურ პროგრამებში მონაწილეობას და სტუდენტებისთვის ერთდროულად სწავლისა და დასაქმების შეთავაზებას.
ახალ სასწავლო წელს, კოლეჯი განახლებული ინფრასტრუქტურით შეხვდება. მიმდინარეობს დაწესებულების შიდა და გარე სივრცეების კეთილმოწყობა, შენობის ფასადის განახლება, თანამედროვე ტიპის სასწავლო სახელოსნოებისა და ლაბორატორიების მშენებლობა.

Open Day at Kobuleti Vocational College
The event was attended by the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Tamar Kitiashvili and the Minister of Education, Culture and Sports of the Autonomous Republic of Adjara, Maia Khajishvili.
The process of registration for vocational programs at the New Wave College is currently in progress.
This year, the school offers up to 30 courses for students such as: construction, tourism, agriculture, information technology and other areas.
For the first time this year, the college will accept students with basic education (9th grade diploma), and in turn offer full general education in conjunction with mastering a specific vocation.
Despite the pandemic, the college's partner private sector continues to actively participate in dual programs and offer its students the possibility to both study and be employed simoultenously.
From the start of the new academic year, the college will offer its students a fully upgraded infrastructure. The interior and exterior of the institution are being currently renovated, and modern training workshops and laboratories are being set up on the premises.