საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, მარნეულის კოლეჯის იმ სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს, რომლებიც კორონავირუსით გამოწვეული საგანგებო მდგომარეობის დროს მარნეულისა და ბოლნისის კლინიკებსა და პირველადი ჯანდაცვის ობიექტებში მუშაობდნენ, სიმბოლური საჩუქრები გადასცა.
მისასალმებელ სიტყვაში მინისტრის მოადგილემ მადლიერება და პატივისცემა გამოხატა კოლეჯის სტუდენტების მიმართ, ხაზი გაუსვა მათი მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობისა და ზოგადად პროფესიული განათლების მნიშვნელობას ქვეყნის განვითარების საქმეში.
„დღეს პროფესიულმა განათლებამ დაამტკიცა, რომ შეუძლია შექმნას უდიდესი ღირებულება საზოგადოებისთვის, მას შეუძლია გაზარდოს გმირები, მის წიაღში შეიძლება არსებობდნენ საზოგადოებისთვის არსებითად მნიშვნელოვანი, დასაყრდენი ადამიანები და ეს დღეს სახეზე გვაქვს ჩვენი ახალგაზრდების სახით“- განაცხადა თამარ ქიტიაშვილმა.
აღსანიშნავია, რომ მკაცრი საკარანტინო რეჟიმის დროს, ქვემო ქართლის რეგიონის სხვადასხვა კლინიკებში მარნეულის კოლეჯის პროფესიული სტუდენტები და კურსდამთავრებულები სიცოცხლის რისკის ფასად, მედპერსონალთან ერთად თავდაუზოგავად შრომობდნენ.
მინისტრის მოადგილესთან ერთად ღონიძიებაში მონაწილეობდნენ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი თამარ მახარაშვილი, მარნეულის მერი ზაურ დარგალი და ადგილობრივი ხელისუფლების სხვა წარმომადგენლები.
შეგახსენებთ, რომ 2020 წლის 10 აგვისტომდე მიმდინარეობს პროფესიულ პროგრამებზე რეგისტრაცია. მსურველებმა რეგისტრაცია გაიარეთ ვებ-გვერდზე: https://vet.emis.ge/.

Vocational students and alumni were rewarded for their contributions to fighting the pandemic
In her welcoming speech, the Deputy Minister expressed her gratitude and respect for the college students, emphasizing their high social responsibility and the importance of vocational education towars the  development of the country.
"Today, vocational education has proven that it can create the greatest value for society, it can raise heroes, there may be people in it who are essentially important to society" stated Tamar Kitiashvili.
It is noteworthy that during the strict quarantine regime, vocational students and graduates of Marneuli College worked in various clinics of the Kvemo Kartli region tirelessly alongside the medical staff.
Tamar Makharashvili, Director of the National Center for Education Quality Development, Marneuli Mayor Zaur Dargali and other representatives of local authorities participated in the event together with the Deputy Minister.
Please note, that registration for vocational programs is active until August 10, 2020. Those interested should register on the website: https://vet.emis.ge/.