ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის, სოფელ ბახვის საჯარო სკოლის მოსწავლეები ახალი სასწავლო წლიდან რეაბილიტირებულ სკოლაში ისწავლიან
23.07.2020
მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოებს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, ეკატერინე დგებუაძე ადგილზე გაეცნო.
სკოლის სრული განახლებისთვის საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის სააგენტომ 1 125 818 ლარი გამოყო. სარეაბილიტაციო სამუშაოების ფარგლებში გათვალისწინებულია სკოლის გადახურვა, ეზოს შემოღობვა, გათბობის სისტემის დამონტაჟება, საკლასო ოთახების, სპორტული დარბაზის, დერეფნების შეკეთება და სველი წერტილების მოწყობა.
სკოლა იმერეთის ეპისკოპოსის გაბრიელ ქიქოძის მიერ 1870 წელს აშენდა და დღემდე მის სახელს ატარებს. სკოლის ამჟამინდელი შენობა 700 მოსწავლეზეა გათვლილი.

Pupils of Bakhvi Public School of Ozurgeti Municipality will study at a newly renovated school from the new academic year
23.07.2020
The Educational Infrastructure Agency of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia has allocated GEL 1,125,818 for the complete renovation of the school. Renovation works include the , complete redesign of the roof, fending the school yard and the premises, installing a central heating system, refurbishing the classrooms, a gym, and rearranging the bathrooms.
The school was built by the Bishop of Imereti, Gabriel Kikodze in 1870 and it still bears his name. The current school building is designed for 700 students.