სოფელ პატარა მეჯვრისხევის მოსწავლეები სწავლას ახალი სკოლის შენობაში გააგრძელებენ
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ პატარა მეჯვრისხევში თანამედროვე სტანდარტების საჯარო სკოლის მშენებლობა სრულდება. მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, ეკატერინე დგებუაძე, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად გაეცნო.
საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფელ პატარა მეჯვრისხევის ახალი სკოლა 150 მოსწავლეზეა გათვლილი და ყველა სტანდარტს აკმაყოფილებს. პროექტის განსახორციელებლად მუნიციპალური განვითარების ფონდმა 2 მლნ 400 ათას ლარამდე გამოყო.
სკოლა სრულად ადაპტირებულია სსსმ მოსწავლეებისთვის. შენობაში სასწავლო სივრცეებთან ერთად მოეწყობა კომპიუტერული კლასკაბინეტი, ლაბორატორია, ბიბლიოთეკა, სკოლა აღიჭურვება თანამედროვე ინვენტარითა და ტექნიკით.
თანამედროვე საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის მოწყობა ქვეყნის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. შესაბამისად, ინფრასტრუქტურული პროექტები მთელი საქართველოს მასშტაბით ხორციელდება.

Pupils from the village of Patara Mejvriskhevi will continue their education in a brand-new building
The new school in the village of Patara Mejvriskhevi, located near the occupation line, is designed for 150 students and meets all modern European standards. The Municipal Development Fund has allocated up to GEL 2,400,000 for this specific project.
Moreover, the school is fully adapted for students with special educational needs. The building will also be equipped with a computer classroom, laboratory, and a library.
Arranging modern educational infrastructure is one of the main priorities of the government. Consequently, infrastructure projects are being implemented throughout Georgia.