თამარ ქიტიაშვილმა ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემიის კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გადასცა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილმა ინფორმაციული ტექნოლოგიების აკადემიის კურსდამთავრებულების დაჯილდოების ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა და მათ სერტიფიკატები გადასცა.
პროფესიული მომზადების პროგრამების კურსი 27-მა ბენეფიციარმა წარმატებით დაასრულა. მათ შორის არიან არასრულწლოვნებიც, რომლებიც ინფორმაციული ტექნოლოგიებით ადრეულ ასაკში დაინტერესდნენ. ძირითადი შემადგენლობა IT სფეროში დასაქმებული პირები იყვნენ, რომლებმაც კურსი კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული წინსვლის მიზნით გაიარეს.
აღსანიშნავია, რომ კურსზე ბენეფიციარებმა პროფესიული მომზადების 3 პროგრამა დაასრულეს: სტრუქტურული და ობიექტზე ორიენტირებული დაპროგრამება (Java); ვებგვერდის ინტერფეისის მოდელირება (Mark Up); Javascript დეველოპერი.
მნიშვნელოვანია, რომ ეს არის პირველი შემთხვევა, როდესაც ბენეფიციარებმა მოკლევადიანი მომზადებისა და გადამზადების კურსი დაასრულეს IT მიმართულებით და სახელმწიფოს მიერ აღიარებული სერთიფიკატები მიიღეს. აღსანიშნავია ისიც, რომ ეს პროფესიები დღეს ბაზარზე ყველაზე მოთხოვანდია.

Tamar Kitiashvili handed over certificates to the graduates of the Academy of Information Technologies
29.07.2020
Vocational training programs were successfully completed by 27 beneficiaries. Among them are minors who became interested in information technology at an early age.
It should be noted that the beneficiaries of the course have completed 3 vocational training programs: structural and object-oriented programming (Java); Web Interface Modeling (Mark Up); Javascript Developer.
Significantly, this is the first time that beneficiaries have completed a short-term training and retraining course in IT and received state-recognized certifications. It should also be noted that these vocations are the most in demand in the market today.