მიხეილ ჩხენკელი „სუხიშვილების“ ახალი პროექტის კონცერტს დაესწრო და მოცეკვავეებს წარმატებული პრემიერა პირადად მიულოცა
02.08.2020
ქართულმა ნაციონალურმა ბალეტმა „სუხიშვილები“ საზოგადოებას ახალი პროექტი –„არტეფაქტები“ წარუდგინა. კონცერტს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი დაესწრო.
„არტეფაქტები“ „სუხიშვილების“ პირველი პროექტია პანდემიის შემდეგ. იგი ილიკო სუხიშვილმა დადგა, მუსიკა კი გიორგი გვარჯალაძესთან ერთად დაწერა. კოსტიუმები მოცეკვავეებისათვის ანსამბლის დირექტორმა ნინო სუხიშვილმა თავად შექმნა.
კონცერტის დასრულების შემდეგ მიხეილ ჩხენკელმა ანსამბლის სამხატვრო ხელმძღვანელებსა და მოცეკვავეებს წარმატებული ჩვენება პირადად მიულოცა და სამინისტროს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.
კონცერტი ღია ცის ქვეშ ჩატარდა, რომლის დროსაც გათვალისწინებული იყო ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციები ღია სივრცეებში ღონისძიებების ორგანიზების შესახებ.

Mikheil Chkhenkeli attended the concert of the new project of "Sukhishvilebi" and personally congratulated the dancers on their successful premiere
02.08.2020
"Artefacts" is the first project of "Sukhishvilebi" after the pandemic. It was staged by Iliko Sukhishvili, whereas the music was written by Giorgi Gvarjaladze. The costumes for the dancers were created by the director of the ensemble, Nino Sukhishvili.
After the concert, Mikheil Chkhenkeli personally congratulated the artistic directors and dancers of the ensemble on their successful performance and handed over commemorative gifts of the Ministry.
The concert was held in the open air, during which the recommendations of the Ministry of Health were taken into account.