ზესტაფონის პროფესიული კოლეჯი „კონსტრუქტ2“ საშემოდგომო მიღებისთვის ემზადება
ზესტაფონის პროფესიულ კოლეჯში „კონსტრუქტ2“ პროფესიული განათლების მიღების მსურველთათვის, ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლებისა და სხვა დაინტერესებული პირებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა. აღნიშნულ ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი დაესწრო და საზოგადოებას სიტყვით მიმართა.
თამარ ქიტიაშვილი: „კოლეჯი „კონსტრუქტ2“ წარმოადგენს კერძო და საჯარო პარტნიორობის საუკეთესო მაგალითს. სწორედ ეს განაპირობებს კოლეჯში მომზადებული კადრის დარგთან და ბაზრის მოთხოვნებთან შესაბამისობას. კოლეჯი ნერგავს პროფესიული განათლების რეფორმის მიმართულებით ყველა სიახლეს და წარმოადგენს საერთაშორისო ხარისხის განათლების კერას ზესტაფონში“.
ღონისძიებაზე დაინტერესებულმა პირებმა ინფორმაცია მიიღეს კოლეჯში მოქმედი პროფესიული პროგრამების შესახებ, აგრეთვე, რეგისტრაციის პროცესზე, პროფესიულ ტესტირებასა და შემდგომი დასაქმების შესაძლებლობებზე. სტუმრებმა კოლეჯის ინფრასტრუქტურა და სტუდენტების მიერ შექმნილი ნამუშევრების გამოფენა დაათვალიერეს.
კოლეჯი „კონსტრუქტ2“ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და დეველოპერული კომპანია m²-ის ერთობლივი წარმატებული პროექტია. კოლეჯი ახორციელებს როგორც საკვალიფიკაციო, ასევე მოკლევადიან პროგრამებს, მათ შორის, მომზადების 11 პროგრამას სამშენებლო მიმართულებით და ორწლიან საგანმანათლებლო პროგრამას – „შრომის უსაფრთხოება და გარემოს დაცვითი ტექნოლოგიები“. აღნიშნული პროგრამა სრულად არის დაფინანსებული სამინისტროს მიერ. კოლეჯის სტუდენტები უზრუნველყოფილია საერთო საცხოვრებლითაც.
კოლეჯში სწავლება მოიცავს როგორც თეორიულ და პრაქტიკულ კურსს, ასევე, ანაზღაურებად სტაჟირებას. წარმატებულ კურსდამთავრებულებს m² და მისი შვილობილი კომპანია BK Construction საკუთარ მშენებლობებზე ასაქმებს.
მიმდინარე წლის 10 აგვისტომდე პროფესიულ პროგრამებზე რეგისტრაცია მთელი საქართველოს მასშტაბით მიმდინარეობს.

Zestaponi Vocational College "Construct 2" prepares for the autumn admission
Tamar Kitiashvili: “Construct 2” College is the best example of private-public partnership. This is what determines compliance with college-trained staff and market requirements. The College introduces all the innovations in the field of vocational education and is the center of international quality education in Zestaponi.”
The attendees received information about the vocational programs operating at the college, as well as the registration process, professional testing, and further employment opportunities. The guests toured the college infrastructure and witnessed an exhibition of works created by the students.
College "Construct 2" is a joint successful project of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the development company m². The College offers both qualification and short-term programs, including 11 training programs in construction and a two-year education program - "Occupational Safety and Environmental Technologies". This program is fully funded by the Ministry. College students are also provided with dormitories.
College education includes both theoretical and practical courses, as well as paid internships. Successful graduates are employed by m² and its subsidiary BK Construction on their own construction projects.