კოლეჯი „მოდუსი“ ინტეგრირებულ პროფესიულ პროგრამებზე აცხადებს მიღებას
პროფესიულ კოლეჯში „მოდუსი“ პროფესიული განათლების მიღების მსურველთათვის და სხვა დაინტერესებული პირებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა. ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი დაესწრო და საზოგადოებას სიტყვით მიმართა.
თამარ ქიტიაშვილი: „რუსთავს და ამ რეგიონს ნამდვილად გაუმართლა, რომ აქვს ასეთი კოლეჯი. საქართველოში არცერთ კოლეჯს არ აქვს ისეთი ფაბლაბი, როგორიც „მოდუსს“.  გარდა ინოვაციურ მიდგომებისა, კოლეჯს კიდევ ერთი გამორჩეული სიახლე აქვს: „მოდუსი“ იმ პროფესიული სასწავლებლების ათეულშია, რომლებიც აპლიკანტებს ინტეგრირებულ პროგრამებს სთავაზობს. ეს იმას ნიშნავს, რომ კურსდამთავრებულები, პროფესიის დაუფლებასთან ერთად, აიღებენ დიპლომს, რომელიც საშუალო განათლების ატესტატთან არის გათანაბრებული“.
ღონისძიებაზე დაინტერესებულმა პირებმა ინფორმაცია მიიღეს კოლეჯში მოქმედი პროფესიული პროგრამების შესახებ, ასევე რეგისტრაციის პროცესზე, პროფესიულ ტესტირებასა და შემდგომი დასაქმების შესაძლებლობებზე. აპლიკანტებმა საგანმანათლებლო დაწესებულებების ინფრასტრუქტული და სასწავლო აღჭურვილობები დაათვალიერეს.
ახლადრეაბილიტირებული პროფესიული კოლეჯი „მოდუსი“ სასწავლო წელს სიახლეებით ხვდება. კოლეჯმა ავტორიცაზია დამატებით 2 ინტეგრირებულ პროფესიულ პროგრამაზე მოიპოვა: „მებაღეობა“ და „კომპიუტერული ქსელი და სისტემები“. აღსანიშნავია, რომ ინტეგრირებული პროგრამის დასრულების შემდეგ კოლეჯის კურსდამთავრებული აიღებს დიპლომს, რომელიც სრული ზოგადი განათლების ატესტატს უთანაბრდება.
„მოდუსს“  წელს  მიღება 10 საგანმანათლებლო პროგრამაზე აქვს გამოცხადებული: აღმზრდელი; მსუბუქი ავტომობილის სავალი ნაწილის შეკეთება; მსუბუქი ავტომობილის ძრავის შეკეთება; ელექტროობა; სანტექნიკის სისტემების ექსპულატაცია; თაბაშირ-მუყაოს კონსტრუქციების მონტაჟი; მებაღეობა; შედუღება; ბუღალტრული აღრიცხვა; ინფორმაციის ტექნოლოგია.

Tamar Kitiashvili: “Rustavi and the entire region is really lucky to have such an outstanding college. No college in Georgia has such a modern Fablab as Modusi. In addition to innovative approaches, the college has another outstanding feature: Modusi is among the top ten vocational schools that offer integrated programs to applicants. This means that graduates, in addition to mastering the profession, will receive a diploma that is equivalent to a high school diploma.
Attendees were informed about the current vocational programs, as well as the registration process, vocational testing, and further employment opportunities. The applicants inspected the infrastructure and training equipment of the educational institution.
The newly renovated vocational college "Modusi" meets the new academic year with novelties. The college has authorized two additional integrated vocational programs: Horticulture and Computer Networking and Systems. It should be noted that upon completion of the integrated program, the college graduate will receive a diploma equal to the full general education certificate.
Modus has announced admission to 10 educational programs this year: educator; car undercarriage repairs, Car engine repair; Electricity; Operation of plumbing systems; Installation of plasterboard constructions; Gardening; Welding; Accounting; Information technology.