სამხატვრო აკადემიის ისტორიული შენობის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით, რამდენიმეწლიანი სარესტავრაციო სამუშაოების შემდეგ, თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სამხატვრო აკადემიას პირვანდელი სახე დაუბრუნდა. განახლებული სამხატვრო აკადემია სტუდენტებს ახალი სასწავლო წლიდან მიიღებს.
სამხატვრო აკადემიაში ჩატარებულ სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოებში წვლილი მიუძღვის:
• 2004-2006 წწ.- ფონდი „ქართუ“ - 1,020 819 ლარი;
• 2015-2020 წწ. - საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო - 12 000 000 ლარი;
ორსაუკუნოვანი ისტორიის მქონე შენობაში რესტავრაცია ჩაუტარდა ცნობილ სარკეებიან და საგამოფენო დარბაზებს, დიდ ბიბლიოთეკას, აკადემიის ფონდებსა და საცავებს. სრულად აღდგა შენობის მთავარი ღირსშესანიშნაობა – თავის დროზე ირანელი ოსტატების მიერ შექმნილი საარკეებიანი დარბაზები, მოპირკეთდა და კეთლმოეწყო ეზო. ამ ეტაპზე სამუშაოები დასრულებულია, მიმდინარეობს შენობის მოწესრიგება და ინტერიერის დასუფთავება.
მიმდინარეობს გრიბოედოვის #22-ში მდებარე აკადემიის ცენტრალური სასწავლო კორპუსის სარეაბილიტაციო სამშენებლო სამუშაოები, რომელიც 2021 წელს დასრულდება. პროექტის ბიუჯეტი 4 912 000 ლარს შეადგენს.

Renovation of the historic building of the Academy of Arts has been completed
Contribution to the construction-rehabilitation works carried out at the Academy of Arts belongs to:
-          2004-2006 - Cartu Fund – GEL 1,020,819
-          2015-2020 - Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - 12 000 000 GEL
The building, which dates to two centuries ago, has been restored with its famous mirrored and exhibition halls, a large library, academy foundations and repositories. The main landmark of the building has been fully restored - the mirrored halls created by Iranian masters in its time, the courtyard has been paved and improved. At this stage, the works are being finalized, and the interior is being cleaned.
Rehabilitation construction works of the Central Training Building of the Academy located at 22 Griboedov Street, are also underway, which will be fully completed in 2021. The budget of the project amounts to GEL 4 912 000.