“თბილისის სტუდენტური ოლიმპიადა ეკონომიკაში 2010”
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ აკაკი სეფერთელაძემ “თბილისის სტუდენტური ოლიმპიადა ეკონომიკაში 2010-ის”  I და II ადგილზე  გასულ სტუდენტებს ნოუთბუქები გადასცა.
ოლიმპიადა  საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების ბაკალავრიატის III-IV კურსისა და მაგისტრატურის სტუდენტებისათვის ჩატარდა და მასში 1000-ზე მეტი სტუდენტი მონაწილეობდა. გამარჯვებულებს   ფულადი პრიზები  ქ. თბილისის მერმა გიგი უგულავამ და “თი-ბი-სი” ბანკის გენერალურმა დირექტორმა ვახტანგ ბუცხრიკიძემ გადასცეს.
გამარჯვებული სტუდენტები კურსის დასრულების შემდგომ  დასაქმდებიან ან სტაჟირებას გაივლიან სხვადასხვა კერძო და სახელმწიფო სტრუქტურებში.
ოლიმპიადის სპონსორი  თბილისის მერია იყო. ოლიმპიადა ჩაატარა ორგანიზაციამ “საქართველოს ეკონომისტთა ფორუმი”. პროექტის მხარდამჭერები იყვნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს ეროვნული ბანკი, თი-ბი-სი ბანკი, საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო, საქართველოს ეკონომიკური განვითარების სამინსტრო და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
დაჯილდოების ცერემონიალი ახალ სპორტულ ცენტრში გაიმართა, რომელიც  თბილისის მერმა გიგი უგულავამ გახსნა.

2010 Tbilisi Students' Economic Olympiad
First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze presented with notebooks the students who took the first and the second places in 2010 Tbilisi Students’ Economic Olympiad.
Olympiad was held among the III-IV courses of Bachelor and MA students. More than 1000 students participated in it. Mayor of Tbilisi, Gigi Ugulava and General Director of TBC Bank, Vakhtang Butkhrikidze awarded the winners with prizes.
Winners will be employed or supported to pass an internship at different private or governmental agencies after graduation.
Tbilisi City Hall sponsored the Olympiad. It was held by the organization Forum of Georgian Economists. Ministry of Education and Science, Ministry of Finance, Georgian National Bank, TBC Bank, Ministry of Economic Development and TSU supported the Olympiad.
Award ceremony was held in the new sport center that was opened by the Mayor of Tbilisi, Gigi Ugulava.