საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა გიორგი ხუბუამ თსუ-ს მაღლივი კორპუსის გარემონტებული მე-10 (მაღლივი) და მე-11 (ბიოლოგების) კორპუსები დაათვალიერეს.
ჩატარებული სარეაბილიტაციო სამუშაოები ,,საუნივერსიტეტო ინფრასტრუქტურის განვითარების” პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ განხორციელდა. თსუ-ს მეათე კორპუსში გარემონტდა დაახლოებით 7 500 კვ.მ. ფართი. მათ შორის: 60 ოთახი, 37 აუდიტორია, 12 კომპიუტერული კლასი და 1 რესურსცენტრი. ასევე, ძირითადი აკადემიური პერსონალისა და ფაკულტეტის ადმინისტრაციისთვის 38 სამუშაო ოთახი, რომელიც აღიჭურვა ახალი ინვენტარით.
მოწესრიგდა თსუ-ს ბიბლიოთეკის გათბობის სისტემა. სოციალურ და პოლიტიკური ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სწავლებისთვის შეძენილი იქნა შესაბამისი ინვენტარი. მე-10 კორპუსში (მაღლივი) სარემონტო სამუშაოები ჩატარდა მე-2, მე-5 და მე-7 სართულებზე, დაახლოებით 2 100 კვ.მ. ფართობი გარემონტდა, უნივერსიტეტის რესურსებით გაკეთდა და საჭირო ინვენტარით აღიჭურვა სპორტული დარბაზი.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ,,საუნივერსიტეტო ინფრასტრუქტურის განვითარების” პროგრამის ფარგლებში, სარეაბილიტაციო სამუშაოები სხვა უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებშიც მიმდინარეობს.

Rehabilitative Workings Are Finished in Several Buildings of TSU
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Rector of Iv.Javakhishvili Tbilisi State University, George Khubua visited the renovated 10th and 11th buildings of TSU.
MES implemented the rehabilitative workings in the framework of University Infrastructure Development program. Around 7,500square meters was renovated in the 10th building. 60 rooms, 37 auditoria, 12 computer classes and 1 resource center were among them. 38 working rooms of administration were equipped with appropriate inventory as well.
The heating system of TSU was repaired. Relevant teaching inventory was bought for the Faculty of Social and Political Sciences, field of journalism. Second, fifth and seventh floors were rehabilitated in the tenth building. Around 2,100 square meters was renovated. The gym was refurbished and equipped with TSU recourses.
In the scope of University Infrastructure Development program of MES, rehabilitative workings are underway in other higher educational institutions.