საგამოცდო ნაშრომების გასწორება დაიწყო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე ქართული ენისა და ლიტერატურის საგამოცდო ნაშრომების გასწორების პროცესს დაესწრო. საგამოცდო ნაშრომების გასწორების პროცესზე დაკვირვების საშუალება მედიის წარმომადგენლებსაც  მიეცათ.
ქართული ენისა და ლიტერატურის საგამოცდო ნაშრომების გასწორების პროცესი 5 ივლისს დაიწყო.
საგამოცდო ნაშრომები პირველად 2008 წელს ქართველი სპეციალისტების მიერ შექმნილი კომპიუტერული პროგრამით გასწორდა. ამ სიახლემ  შესაძლებელი გახადა გასწორების პროცესში საქართველოს ყველა რეგიონის წარმომადგენლების ჩართვა საკუთარი რაიონიდან გაუსვლელად.
2010 წელს, ისევე როგორც 2009 წელს, ერთიანი ეროვნული გამოცდებისათვის  გამსწორებლები კონკურსის წესით შეირჩნენ – გამოცდების ეროვნულმა ცენტრმა წელს კონკურსის შედეგად ქართული ენისა და ლიტერატურის,  მათემატიკის, ისტორიისა და გეოგრაფიის გამსწორებლები შეარჩია.
საგამოცდო ნამუშევრებს 600–ზე მეტი გამსწორებელი გაასწორებს საქართველოს 20-ზე მეტი ქალაქიდან და რაიონიდან (ქუთაისი, ამბროლაური, გურჯაანი, საგარეჯო, წალენჯიხა, რუსთავი, ხულო, ახალციხე, ხონი, ოზურგეთი, ბათუმი, ბაღდათი, ზესტაფონი, სამტრედია, ბორჯომი, თიანეთი, თელავი, გორი, ხაშური, კასპი, მცხეთა, თბილისი)

Correction of Exam Papers Began
Deputy Minister of Education and Science, Irine Kurdadze attended the correction of the exam papers in Georgian Language and Literature. Representatives of media had opportunity to attend the correction process as well.
Correction of exam papers in Georgian Language and Literature began on July 5.
For the first time in 2008, exam papers were corrected in the computer program that was created by Georgian specialists. This innovation enabled the representatives of all regions of Georgia to be involved in the correction without leaving homes.
In 2010, as well as in 2009, correctors for Unified Entry Exams were selected according to the competition. This year, national examination center selected the correctors of Georgian language and literature, mathematics, history and geography.