პრემიერ-მინისტრის ახალი ინიციატივის ფარგლებში უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სოციალურად დაუცველი სტუდენტებისათვის სწავლის საფასურის დაფინანსების წესი განისაზღვრა (იხ. დადგენილება 536). აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართა და მათთან პროგრამის ადმინისტრირების დეტალები განიხილა. მინისტრის მოადგილემ უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს მოუწოდა, უზრუნველყონ 150 000 ან ნაკლები ქულის მქონე სოციალურად დაუცველი სტუდენტების ინფორმირება პროგრამის შესახებ, რათა 2020-2021 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში ისინი შეუფერხებლად ჩაერთონ სასწავლო პროცესში.
სოციალური დახმარებით ისარგებლებენ უმაღლესი განათლების ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო, ბაკალავრიატისა, მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო, ვეტერინარის ინტეგრირებული სამაგისტრო, დიპლომირებული მედიკოსის/სტომატოლოგის საგანმანათლებლო და მაგისტრატურის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები, რომლებიც რეგისტრირებული არიან „სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიან ბაზაში“ და რომელთა სარეიტინგო ქულა 2020 წლის პირველი სექტემბრის მდგომარეობით ტოლია ან ნაკლებია 150 000 ქულაზე. პროგრამა გულისხმობს:
შეჩერებული სტატუსის აღსადგენად და პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად აღნიშნული კატეგორიის სტუდენტებმა უნდა მიმართონ შესაბამის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას.
სოციალურად დაუცველი სტუდენტების სწავლის საფასურის ანაზღაურების ოდენობა შეადგენს ერთი სემესტრის სწავლის მაქსიმალურ ღირებულებას - 1125 ლარს, სახელმწიფოს მიერ გაცემული სასწავლო გრანტის ოდენობის შესაბამისად.

Tuition funding for socially vulnerable students with a score of 150,000 or less was defined
Under the new initiative of the Prime Minister, the rules for financing tuition fees for socially vulnerable students of higher education institutions have been defined (see Resolution 536). Nunu Mitskevichi, the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held a meeting with the representatives of the higher education institution and discussed the details of the program administration. The Deputy Minister called on the representatives of the universities to ensure that the socially vulnerable students with a score of 150,000 or less are informed about the program.
Social assistance will be provided to students who are registered in the socially vulnerable database and as of September 1, 2020 have a score of 150,000 or less and wish to study in the following disciplines: Georgian language, bachelor's degree, integrated bachelor's-master's degree in teacher training, integrated master's degree in veterinary medicine, diploma in medicine / dentistry. The program includes:
-          Reimbursement of tuition fees for the fall semester of the 2020-2021 academic year;
-          Repaying the debt for the spring semester of the 2019-2020 academic year;
To restore the suspended status of and obtain detailed information about the program, this category of students should apply to the relevant higher education institution.
The amount of tuition fees for socially vulnerable students is the maximum cost of one semester tuition - 1125 GEL, according to the amount of the study grant issued by the state.