დიმიტრი შაშკინმა მიმდინარე რეფორმების პრეზენტაციით რეგიონებში გასვლა დაიწყო
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი საგარეჯოსა და გურჯაანის 200-მდე პედაგოგსა და მოსწავლეს შეხვდა და მათ 2010-2011 წლებში ზოგად განათლებში დაგეგმილი სიახლეები გააცნო. კახეთი ერთ-ერთი პირველი რეგიონია, სადაც მინისტრმა პრეზენტაცია წარადგინა და  იმ საკითხებზე ისაუბრა, რომელთაც პრეზიდენტი 12 იანვარს აჭარის რეგიონის მოსწავლეებთან და პედაგოგებთან  შეხვედრის დროს შეეხო.
რეფორმის მთავარი მიზანი - მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლება, სწავლის ხარისხის გაუმჯობესება, ატესტატის მნიშვნელობის გაზრდა და ბევრი სხვა ინიციატივა სრულიად მისაღები აღმოჩნდა შეხვედრის მონაწილეებისთვის. პედაგოგთა განმარტებით, თითქმის მათ ყველა კითხვას პასუხი გაეცა და ისინიც მზად არიან რეფორმის განხორციელების პროცესში  აქტიურად ჩაერთონ.

Dimitri Shashkini Began to Hold Presentations of Educational Reforms in the Regions
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini held a meeting with 200 teachers and students of Sagarejo and Gurjaani municipalities and introduced the new initiatives within the general education system for 2010-2011. Kakheti is the first region, where the Minister  presented the ongoing reforms and talked about the issues discussed by the President of Georgia’s during his meeting with the teachers and students in Adjara region on January 12, 2010.
The main goals of the reform- raising the motivation of  the students, improving the quality of learning, giving greater importance to the high school diploma  - were appreciated by the students and teachers. According to the teachers’ comments, all of their questions had been answered.  They also expressed readiness to be actively engaged in the implementation of the reform.