მიხეილ ჩხენკელი ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას გაეცნო
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტს ეწვია და სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას გაეცნო, რომელიც ჰიბრიდული ფორმით მიმდინარეობს.
მიხეილ ჩხენკელი სტუდენტებს პირადად გაეცნო, კიდევ ერთხელ მიულოცა ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ჩაბარება და საინტერესო და ნაყოფიერი სტუდენტური ცხოვრება უსურვა.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა (KIU) წელს 245 სტუდენტი მიიღო ბაკალავრიატის სამ ინგლისურენოვან პროგრამაზე: მენეჯმენტი, მათემატიკა და კომპიუტერული მეცნიერება.

Mikheil Chkhenkeli personally got acquainted with the students, once again congratulated them on enrolling at Kutaisi International University and wished them an interesting and fruitful student life.
Kutaisi International University (KIU) this year admitted 245 students to three English-language undergraduate programs: Management, Mathematics and Computer Science.
90% of the students enrolled at the university marked KIU as their primary choice in the Unified National Examinations, while 78% of the students were able to obtain state funding.