ქართული კულტურის პოპულარიზაციის მიზნით საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო საქველმოქმედო ფონდ „ათინათთან“ ერთობლივ პროექტებს განახორციელებს
23.10.2020
ქართული  კულტურის პოპულარიზაციისა და განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო საქველმოქმედო ფონდთან „ათინათი“ თანამშრომლობას იწყებს. შესაბამის მემორანდუმს ხელი მინისტრის მოადგილე ლევან ხარატიშვლმა და ფონდის დირექტორმა ანა ალავერდაშვილმა მოაწერეს.
თანამშრომლობის ფარგლებში, ფონდი „ათინათი“ ქართულ კულტურასა და ხელოვნებას პოპულარიზაციას გაუწევს საერთაშორისო ასპარეზზე და ხელს შეუწყობს სხვადასხვა პროექტის განხორციელებას. ქართული კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლების პოპულარიზაციის მიზნით, ფონდი მოამზადებს სხვადასხვა შემეცნებით ვიდეო-რგოლს და სამინისტროს მხარდაჭერით საქართველოსა და მის ფარგლებს გარეთ დაგეგმილი კულტურული ღონისძიებების შესახებ ინფორმაციას განათავსებს მედია პლატფორმაზე – https://www.atinati.com. ასევე, სოციალური მედიის გვერდებზე: https://www.facebook.com/,  https://www.instagram.com/,  https://www.youtube.com/.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო საქველმოქმედო ფონდთან „ათინათი“ საგანმანათლებლო მიმართულებითაც ითანამშრომლებს – ერთობლივი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობები უკვე განიხილეს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა და ფონდის დამფუძნებელმა ნათია ხუნტუამ.
ფონდი „ათინათი“  არაერთ კულტურულ და  საგანმანათლებლო პროექტს ახორციელებს, მათ შორის: საგანმანათლებლო პროექტი საზღვარგარეთ მცხოვრები სკოლამდელი ასაკის ქართველი ბავშვებისთვის, რომელიც  ქართული ენის შესწავლის მიზნით, ანიმაციური კურსის შექმნას გულისხმობს.

The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia will implement joint projects with the Charity Foundatino - Atinati to promote Georgian culture
Within the scope of the project, the Atinati Foundation will promote Georgian culture and its art interationally and will further support the implementation of various cultural-related projects. Additionally, The association will prepare a full-fledged promotional video to promote Georgian cultural heritage monuments and will regularly post information about cultural events planned in Georgia and abroad with the support of the Ministry on the media platform - https://www.atinati.com. Information will also be actively posted on the Atinati social media pages.
It should be noted that the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia will cooperate with the Atinati Charitable Foundation in the field of education - the possibilities of implementing joint projects have already been discussed by the Minister of Education, Science, Culture and Sport, Mikheil Chkhenkeli and the Foundation's founder, Natia Khuntua.
Atinati Foundation implements several cultural and educational projects, including: an educational project for Georgian preschool children living abroad, which involves the creation of an animation course to learn the Georgian language.