პროექტი „ქართული ხელოვნების მოღვაწეები საქართველოს მოსწავლეებისთვის“ დისტანციურ ფორმატში განხორციელდება
28.10.2020
29 ოქტომბრიდან, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინიციატივით, პროექტი „ქართული ხელოვნების მოღვაწეები საქართველოს მოსწავლეებისთვის“ დისტანციურ ფორმატში ჩატარდება.
„ქართული ხელოვნების მოღვაწეები საქართველოს მოსწავლეებისთვის“ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს პროექტის „ხელოვნება სკოლაში“ ფარგლებში ხორციელდება და მისი მიზანია ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში კულტურის კომპონენტის გაძლიერება და მოსწავლეთა სასკოლო ცხოვრების გამრავალფეროვნება. პროექტი „ხელოვნება სკოლაში“ კულტურის სამ მნიშვნელოვან სფეროს აერთიანებს და შემდეგ პროგრამებს მოიცავს: „სკოლა მუზეუმში,“ „სკოლა თეატრში“ და „კინო სკოლაში“.
პროექტის ფარგლებში, ყოველ ხუთშაბათს, 14:00 საათზე, ყველა სკოლის მოსწავლესა და მასწავლებელს საშუალება ექნება, დისტანციურად მოუსმინოს სახელოვნებო სფეროს წარმომადგენლებს, გაეცნოს მათ შემოქმედებას და დაუსვას მისთვის საინტერესო შეკითხვები. პირველი შეხვედრა გაიმართება 29 ოქტომბერს, 14:00 საათზე, კინორეჟისორ მერაბ კოკოჩაშვილთან და მისი მოსმენა შესაძლებელი იქნება ბმულზე: https://bit.ly/3jGxb8R
პროექტი გაგრძელდება და გადაცემებში დისტანციურად მონაწილეობას ასევე მიიღებენ: დათო ტურაშვილი, დათო მაღრაძე, ლანა ღოღობერიძე და სხვა. გადაცემებს ხელოვნების ექსპერტი მაია დათუნაშვილი გაუძღვება.

The project "Georgian Art Figures for Georgian Students" will be implemented in a remote format
"Georgian Art Figures for Georgian Students" is implemented within the framework of the project "Art at School" of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and aims to strengthen the cultural component in general education institutions and diversify the school life of students. The project "Art at School" combines three important areas of culture and includes the following programs: "School in the Museum", "School in the Theater" and "Film at School".
Within the framework of the project, every Thursday at 14:00, all school students and teachers will have the opportunity to remotely listen to the representatives of the art field, get acquainted with their work and ask them interesting questions. The first meeting will be held on October 29, at 14:00, with film director Merab Kokochashvili and it will be available at: https://bit.ly/3jGxb8R
The project will continue, and Dato Turashvili, Dato Maghradze, Lana Ghoghoberidze and others will also participate in the programs remotely. The programs will be hosted by art expert Maia Datunashvili.