„მრავალფეროვანი საქართველო“ სოფელ ალგეთში
პროექტის „მრავალფეროვანი საქართველო“ ფარგლებში, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალგეთში კულტურულ-საგანმანათლებლო ღონისძიებები გაიმართა. კორონავირუსის პანდემიის გამო, აქტივობები რეკომენდაციების გათვალისწინებით, ღია სივრცეში ჩატარდა.
ღონისძიების ფარგლებში გიორგი კეკელიძემ, დემეტრე მოდებაძემ და აშუღ ნარგილემ შეხვედრა გამართეს ადგილობრივ მოსახლეობასთან, სტუდენტებთან და უფროსკლასელებთან. სტუმრებმა ისაუბრეს კულტურული დიალოგის გაღრმავების მნიშვნელობაზე. ასევე გაიმართა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სასწავლო პროგრამების/მიმართულებების შესახებ პრეზენტაცია და მოეწყო სხვადასხვა სახის გამოფენები. ღონისძიების დასკვნით ნაწილში „მოძრაობის თეატრმა“ წარმოადგინა რამდენიმე მცირე ნოველისგან შემდგარი  სპექტაკლი  - „ჩუმად, რეპეტიციაა“.
სოფელ ალგეთისა და სოფელ საბირქენდის საჯარო სკოლების ბიბლიოთეკებს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ხელშეწყობით გამოცემული და საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის მიერ გამოყოფილი წიგნები გადაეცა.
ღონისძიებები მარნეულის კულტურის ცენტრისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტის მერიის მხარდაჭერით ჩატარდა.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ხელშეწყობით,  2020 წლის 31 აგვისტოდან ხორციელდება  სსიპ გიორგი ლეონიძის სახელობის ქართული ლიტერატურის მუზეუმის მიერ ინიცირებული პროექტი „მრავალფეროვანი საქართველო“, რომლის მიზანია საქართველოში მცხოვრებ ეთნიკურ უმცირესობათა საზოგადოებაში ინტეგრაციის ხელშეწყობა და ახალგაზრდების ინფორმირებულობა.

"Diverse Georgia" in the village of Algeti
Giorgi Kekelidze, Demetre Modebadze and Ashugh Nargile held a meeting with the local population, students, and seniors. The guests spoke about the importance of deepening cultural dialogue. Also, a presentation on the curricula / directions of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University was held and various exhibitions were organized. Towards the end, the "Movement Theater" presented a play consisting of several small novels titled- "Silence, It’s a Rehearsal".
The public-school libraries of Algeti and Sabirkendi villages were given books published with the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. Additionally, all events were held with the support of Marneuli Cultural Center and Marneuli Municipality.
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, the project "Diverse Georgia" initiated by the LEPL Giorgi Leonidze Museum of Georgian Literature has been implemented since August 31, 2020.