”პროფესიული სწავლების ცენტრში” წარმატებული კურსდამთავრებულები დაჯილდოვდნენ
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე ”თბილისის პროფესიული სწავლების ცენტრს” ეწვია, სადაც  წარმატებული კურსდამთავრებულები, პროფესიული სტუდენტები და პედაგოგები დაჯილდოვდნენ და მათი  ნამუშევრების გამოფენა-გაყიდვა მოეწყო.
2007 წელს დაფუძნებული ”თბილისის პროფესიული სწავლების ცენტრი” პროფესიული სწავლების სახელობო-საგანმანათლებლო სახელმწიფო პროგრამას ახორციელებს. გარდა ამისა,  ცენტრში  ფასიანი სწავლების ჯგუფებიც ფუნქციონერებს ინფორმაციული-ტექნოლოგიების მიმართულებებზე.
2009-2010 სასწავლო წელს, ცენტრის 321 სტუდენტიდან საკვალიფიკაციო გამოცდები  ჯერჯერობით 225  სტუდენტმა ჩააბარა. ნაწილი გამოცდების ჩაბარებას, ნაწილიც სწავლას აგრძელებს. ცენტრის კუსრდამთავრებულებს დასაქმების დიდი შანსი აქვთ, რადგან გასული სასწავლო წლის ნაკადიდან, ამ ეტაპზე, 52 კურსდამთავრებულია დასაქმებული.
”თბილისის პროფესიული სწავლების ცენტრი”  თანამშრომლობს ისეთ კერძო კომპანიებთან, როგორიცაა “მშრალი მშენებლობა” სისტემების მწარმოებელი ფირმა “კნაუფი”, “შვარცკოფი”, “კაპაროლი”,  შპს სამკერვალო “მაუდი”, შპს “ჰ.ი.ჯ.ე.”-ის, შპს “ჰასკო+”, შპს “სტამბა სეზანი”,  შპს “საქართველოს მაცნე”, შპს “სტამბა-96”. გარდა ამისა, დევნილთა მომზადება-გადამზადების ერთობლივი ახალი პროგრამების შექმნაზე ცენტრსა და აფხაზეთის შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროსთან ხელმოწერილია მემორანდუმი, რათა აფხაზეთის მთავრობის შეხედულებისამებრ ახალი სპეციალობები დაინერგოს.
ცენტრის  უცხოელ პარტნიორებს ნორვეგიის ლტოლვილთა საბჭო, აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტო, ესტონეთის ქ. ნარვის პროფესიული სწავლების ცენტრი და ორგანიზაცია სოს “ბავშვთა სოფელი” წარმოადგენს.

Successful Graduates of Vocational Education and Training Center were Awarded
Deputy Minister of Education and Science, Irine Kurdadze visited Tbilisi Vocational Education and Training Center where successful graduates, students and teachers were awarded. Exhibition-selling of their workings was held as well.
Tbilisi Vocational Education and Training Center that was established in 2007 implements state vocational education program. Besides paid IT programs operate at this center.
Among 321 students of the center, 225 of them passed the qualification exams in 2009-2010. Some of them are going to pass exams and the others want to continue studying. Graduates of the center have an opportunity to be employed because 52 graduates of the previous group have been already employed.
Tbilisi Vocational Education and Training center has been cooperating with following companies: “Mshrali Mshenebloba”, Knauf, Schwarzkopf, Caparol, also LTD “Maudi”, LTD “H.I.J.E.”, LTD “Hasko+”, LTD “Sezani”, LTD ,,Georgia’s Matsne”. Memorandum is signed between the refugee training-retraining center and the Ministry of Labour, Health and Social Affairs of Autonomous Republic of Abkhazia that envisages developing new specialties according to the approaches of the Government of Abkhazia.
Foreign partners of the center are Norwegian Refugee Council, USAID, Vocational Education and Training Center of Estonia, Narva and organization The Children’s Village.