პროფკავშირების ლიდერთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა ალექსანდრე კვიტაშვილმა  პროფესიული კავშირების გაერთიანების თავმჯდომარესთან  ირაკლი პეტრიაშვილთან სისტემაში მიმდინარე სიახლეებზე და მომავალ გეგმებზე სამუშაო შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრაზე განხილული იქნა განათლების სისტემაში მიმდინარე პროცესები, მინისტრის ახალი ინიციატივები. საუბარი შეეხო სისტემაში არსებულ პრობლემებსაც, რომელთა გადაჭრის გზებზეც სამინისტრო მზადაა  ყველას  პოზიციას მოუსმინოს და მათი მოსაზრებები გაიზიაროს.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პრიორიტეტი მისი საქმიანობის გამჭვირვალეობაა, ამას ემსახურება ანალოგიური სისტემატიური შეხვედრები სამინისტროსთან არსებულ საზოგადოებრივ დარბაზთან, მრჩეველთა საბჭოსთან, პედაგოგებთან, საპარლამენტო და არასაპარლამენტო ოპოზიციის, პროფკავშირების წარმომადგენლებთან და ზოგადად სისტემაში მიმდინარე რეფორმებით დაინტერესებულ ყველა გაერთიანებასა თუ ორგანიზაციასთან.
სექტემრიდან ქვეყნის ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში ბევრი ახალი პროექტი ამოქმედდება, სწორედ ამიტომ, ძალზე მნიშვნელოვანია სამუშაო შეხვედრების თითოეული მონაწილის ხედვა ამ სიახლეებზე, არსებული და შესაძლო პრობლემების გადაჭრის გზებზე.

Working Meeting was Held with the Leader of Professional Unions
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Minister of Labor, Health and Social Affairs, Aleksandre Kvitashvili held a working meeting with the Chairman of Professional Unions, Irakli Petriashvili   on ongoing innovations and future plans of the system.
Ongoing processes of the educational system and initiatives of the Minister were discussed at the meeting. Problems of the system were discussed as well. MES is ready to listen to all interested parties and consider their opinions.
The priority of MES is transparency of its activities. Regular meetings with the Public Board, Advisory Board, teachers, parliamentary and non-parliamentary opposition, representatives of Professional Unions and all interested organizations or unions are held for the same purpose.
Many new projects will be launched from September. Therefore, opinions of each participant of these working meetings on innovations and the ways how to solve the problems are very important