ეკატერინე დგებუაძე უსაფრთხო გარემოს მონიტორინგის მიზნით სკოლების მონახულებას აგრძელებს
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე უსაფრთხო გარემოს მონიტორინგის მიზნით, სკოლების მონახულებას განაგრძობს. მანდატურის სამსახურის უფროსთან გელა გელაძესთან ერთად ამჯერად იგი თბილისის 53-ე და 55-ე საჯარო სკოლებს ეწვია და საგანმანათლებლო პროცესის მიმდინარეობას ადგილზე გაეცნო.
ეკატერინე დგებუაძემ მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს სკოლაში დაბრუნება მიულოცა და უსაფრთხო გარემოს შექმნისა და შენარჩუნების მიზნით, სამინისტროს მიერ გაცემული რეკომენდაციების ზედმიწევნით დაცვის აუცილებლობაზე გაამახვილა ყურადღება.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ სკოლების ადმინისტრაციის თანამშრომლებს მადლობა გადაუხადა იმისათვის, რომ მოკლე ვადებში მოახერხეს შერეული სასწავლო პროცესის ორგანიზება. აღსანიშნავია ისიც, რომ სკოლებს დამატებითი რეკომენდაციები მიეცათ უსაფრთხოების ნორმების ზედმიწევნით დაცვის მიმართულებით.

Ekaterine Dgebuadze continues to visit schools to monitor the safe environment
Ekaterine Dgebuadze, First Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, continues to visit schools to monitor the safe environment. Together with Gela Geladze, Head of the Resource Officer Service, they visited Tbilisi Public Schools N53 and N55 and got acquainted with the educational process in person.
Ekaterine Dgebuadze congratulated the students and teachers on their return to school and stressed the need to strictly follow the recommendations issued by the Ministry in order to create and maintain a safe environment.
The First Deputy Minister thanked the staff of the school administration for being able to organize a mixed learning process in a short period of time. It is also noteworthy that the schools were given additional recommendations for strict observance of safety norms.