საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინიტროში ბრიფინგი გაიმართა
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკიდან  მე-18, მე-19 საუკუნეების 39 დასახელების უნიკალური წიგნების მოპარვის ფაქტთან დაკავშირებით, სამინისტროს შიდა აუდიტის დეპარტამენტის უფროსმა ირაკლი ანდრიაშვილმა განცხადება გააკეთა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინიტრის დიმიტრი შაშკინის ბრძანებით, სამინისტროს შიდა აუდიტის დეპარტამენტმა თსუ-ს ბიბლიოთეკაში არსებული დარღვევები შეისწავლა. შემოწმების შედეგად გამოიკვეთა სისხლის სამართლის დანაშაულის ნიშნები - მოპარულია მე-18, მე-19 საუკუნეების 39 დასახელების უნიკალური ისტორიული ხასიათის წიგნები, რომელთა ღირებულებაც ათეულობით ათას ევროს შეადგენს.
ირაკლი ანდრიაშვილის განცხადებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო არავის მისცემს უფლებას, მიითვისოს სახელმწიფო საგანძური  და სხვადასხვა ფინანსური მახინაციებით შეეცადოს საგანმანათლებლო რესურსების თავის სასარგებლოდ გამოყენებას.

Briefing Was Held at MES
Head of the Department of Internal Audit of the Ministry of Education and Science, Irakli Andriashvili made an announcement on the fact of stealing 39 unique books of the 18th and the 19th centuries from the library of Tbilisi State University.
By the announcement of the Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini , the Department of Internal Audit investigated the violations in the library of Tbilisi State University. The facts of violation of the criminal law were discovered – 39 unique historical books of the 18th and the 19 the centuries are stolen. The cost of these books amounts to thousands Euro.
According to Irakli Andriashvili, MES will not allow anyone to arrogate the treasury of the state and use the education resources for the personal benefits by different financial intrigues.