სკოლებში უსაფრთხო გარემოს მონიტორინგი გრძელდება
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე თბილისის №2, №4, №5 და №47 საჯარო სკოლებს ეწვია, სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას გაეცნო და სკოლების მიერ ვირუსის პრევენციისთვის მიღებული უსაფრთხოების ზომები ადგილზე შეაფასა.
ეკატერინე დგებუაძემ აღნიშნა, რომ სკოლების მონიტორინგი პანდემიის პირობებში შემუშავებული სპეციალური მეთოდით როგორც სამინისტროს, ასევე, რესურსცენტრების მხრიდან სისტემატურად გაგრძელდება და საჭიროების შემთხვევაში, სკოლებს მიეცემა დამატებითი რეკომენდაციები სათანადო სანიტარულ-ჰიგიენური პირობების უზრუნველყოფისთვის.
აღსანიშნავია, რომ რუსეთის მიერ ოკუპაციის 100 წლისთავისადმი მიძღვნილი კვირეულის ფარგლებში ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში, კერძოდ, მე-2 და მე-4 საჯარო სკოლაში არაერთი აქტივობა განხორციელდა. მათ შორის, მოსწავლეები მონაწილეობდნენ მუზეუმების ვირტუალურ ტურებში, სკოლებში ჩატარდა მინი-ლექციები, გაიმართა მოსწავლეების მიერ შექმნილი პოსტერების გამოფენა, კინოჩვენება და პანელური დისკუსიები.

Ekaterine Dgebuadze noted that the monitoring of schools by the special method developed in the conditions of the pandemic will be continued systematically by both the Ministry and the resource centers, and if necessary, schools will be given additional recommendations to ensure proper sanitation.
It is noteworthy that during the week dedicated to the 100th anniversary of the Russian occupation, several cultural activities were carried out in general education institutions in the 2nd and 4th public schools. Among them, students participated in virtual tours of museums, held mini-lectures and an exhibition of posters created by students, screenings, and various panel discussions.